Mam wrażenie, że coraz więcej tabletów opartych o system Windows ma w standardzie 4 GB pamięci RAM. I dobrze, bo tych zasobów nigdy nie jest za wiele. Sam używam od około roku Dell Venue 8 Pro, gdzie pamięci operacyjnej jest o połowę mniej i wtedy o takim z 4 GB można było tylko pomarzyć. Chuwi Hi10 – nowy tablet od chińskiego producenta właśnie do nich należy, ale nie tylko tym się wyróżnia.

Chuwi to producent głównie tabletów, bo ja jeszcze nie spotkałem się z ich smartfonem. W ofercie ma ich kilka i przeważnie są one oparte o system Windows, ale można też spotkać takie, gdzie mają zarówno Androida jak i Windowsa (tzw. tryb dual boot). Chuwi Hi10 należy do tej pierwszej grupy, a centrum dowodzenia w jego przypadku jest najnowszy Windows 10. Ale ten tablet ma jeszcze coś – bardzo mocną (jak na tablet) specyfikację, biorąc pod uwagę zastosowany procesor i ilość pamięci operacyjnej.

Chuwi Hi10 / fot. Chuwi
Chuwi Hi10 / fot. Chuwi

 

Pod całkiem smukłą obudową znalazlo się miejsce dla czterordzeniowego układu Intel Atom X5-Z8300, który potrafi rozpędzić się do 1,84 GHz a także aż 4 GB pamięci RAM. Taki duet pozwala nawet na uruchomienie niektórych gier jak CS: GO, Call of Duty 4 czy League of Legends, zachowując płynność animacji przy średnich ustawieniach. Do tego dochodzi sporo, bo 64 GB pamięci wewnętrznej w standardowej wersji i slot na kartę microSD, przez co pamięci może być dwa razy więcej. Ekran z kolei jest oparty na matrycy IPS, ma 10,1 cala i rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. Tablet może też poszczycić się baterią o pojemności 8000 mAh, ale temat wbudowanych aparatów raczej trzeba przemilczeć – ekhm, obydwie mają po 2 megapiksele.

Chuwi Hi10 / fot. Chuwi
Chuwi Hi10 / fot. Chuwi

 

Do tabletu można podłączyć klawiaturę przez Bluetooth, ale też inne urządzenia jak np. pamięć zewnętrzną czy dysk, bo Chuwi Hi10 obsługuje tryb USB OTG. Złącza USB 2.0 są dwa, jest jedno microUSB, ale też mini jack na słuchawki i microHDMI. Tablet obsługuje Wi-Fi w standardzie n, ale nie ma wbudowanego slotu na kartę SIM.

Obecnie trwa przedsprzedaż, a tablet Chuwi Hi10 został wyceniony na 185,99 dolarów. Cena nie obejmuje klawiatury, którą trzeba dokupić osobno.

źródło: GearBest