Ostatnie plotki na temat Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge mówią, że premiera tych modeli będzie miała już na początku stycznia przyszłego roku. Jest raczej pewne, że zobaczymy zarówno wersję flat, jak i edge. Podobnie było przy okazji prezentacji obecnych flagowców z serii Galaxy S6. Niemniej jednak dzisiejsze doniesienia twierdzą, że Koreańczycy planują wypuścić nie jedną, a dwie różne wersje Galaxy S7 Edge i to w dniu premiery. Mowa oczywiście o dwóch odmiennych wielkościach ekranu. Powód? Galaxy S6 edge cieszył się większym zainteresowaniem niż Galaxy S6 i to mimo wysokiej ceny.

Obecnie w portfolio Samsunga możemy zobaczyć podstawowego Galaxy S6 oraz jego zagiętą wersję w dwóch rozmiarach – 5,1-cala (Galaxy S6 edge) i 5,7-cala (Galaxy S6 Edge+). Premiera tego ostatniego miała oddzielne wydarzenie i zadebiutowała na rynku całkiem niedawno. W przyszłym roku Samsung chce uniknąć powielania premier swoich flagowców – wynika z najnowszych informacji. Ponoć na zbliżającej się konferencji koreańskiego producenta w 2016 roku mamy zobaczyć od razu dwie wersję Galaxy S7 Edge, różniące się tylko wielkością zastosowanego wyświetlacza. Sądzi się, że będzie to 5,2-cala, czyli o jedną dziesiątą cała więcej niż w S6 edge oraz 5,7-cala, czyli tyle samo co w S6 Edge+. Wydaję się to wysoce prawdopodobne zważywszy chociażby na fakt braku dostępności serii Note w Europie. Takim działaniem Samsung da klientom możliwość wyboru między „mniejszym”, a większym wariantem, rekompensując przy okazji brak właśnie Galaxy Note 5 na Starym Kontynencie.

Podsumowując, z początkiem stycznia powinniśmy zobaczyć aż trzy wersję jednocześnie Galaxy S7. Mianowicie ma to być Galaxy S7 z płaskim wyświetlaczem w rozmiarze 5,2-cala, Galaxy S7 Edge z 5,2-calowym elastycznym ekranem oraz S7 Edge z jeszcze większym ekranem o wielkości 5,-7 cala.

Według plotek, Galaxy S7 ma być jeszcze wyposażony w najnowszy procesor Exynos lub Snapdragon, w 20 Mpix aparat główny, w ekran, który rozpozna siłę nacisku naszego palca, tzw. Force Touch i w port USB typu C. Te dane wydają się bardzo możliwe.

źródło: SamsungViet przez PhoneArena