Już na początku przyszłego tygodnia Xiaomi udostępni sporą aktualizację dla swoich urządzeń. Co prawda nie będzie to jeszcze Android 6.0 Marshmallow, a nowa wersja autorskiej nakładki MIUI 7. Przed chwilą na facebookowym profilu chińskiego producenta pojawiła się lista urządzeń, które już niebawem dostaną aktualizację. 

Aktualizacja to nowa wersja nakładki MIUI, która pierwszy raz została pokazana 19. sierpnia na konferencji w Nowe Delhi. Zmiany dotyczą przede wszystkim wyglądu i organizacji niektórych elementów interfejsu, ale będzie też kilka nowych funkcji i usprawnień, by smartfony Xiaomi działały jeszcze lepiej. Według informacji, które można znaleźć na stronie MIUI, w nowej wersji pojawi się Tryb dla dzieci z białą listą aplikacji czy opcją ustawienia limitu wysyłanych wiadomości, Baby album, menedżer powiadomień czy tzw. Showtime, czyli możliwość nagrania 5-sekundowego filmu, który będzie odtwarzał się, gdy ktoś do nas zadzwoni. Według Xiaomi, nowe MIUI 7 ma poprawić stabilność i szybkość działania systemu, który będzie reagował na polecenia do 30% szybciej, a czas pracy na baterii wydłuży się o 10%.

MIUI 7 / fot. Xiaomi Global
MIUI 7 / fot. Xiaomi Global

 

Stabilna wersja MIUI 7 pojawi się już w najbliższy wtorek, czyli 27. października i trafi łącznie do siedmiu urządzeń Xiaomi. Będzie to tablet Xioami Mi Pad i sześć smartfonów – Mi Note, Mi4, Mi3, Redmi 2, Redmi 1S 3G i Redmi Note 4G. Dziwne, że brakuje tam chociażby Mi4C czy popularnego Redmi Note 2, ale być może te smartfony dostaną aktualizację nieco później.

Ktoś z naszym czytelników używa Xiaomi?

źródło: Xiaomi Global, MIUI.com