No i w końcu po kilku tygodniach sporej dawki informacji dowiedzieliśmy się, ile przyjdzie nam zapłacić za najnowszy i zarazem pierwszy smartfon z Androidem od BlackBerry. Znamy już niemal pełną specyfikację, wiemy jak wygląda, a teraz poznaliśmy jego cenę, także w Polsce. No więc… ile?

Ok, zacznę od tego, że BlackBerry Priv w pierwszej kolejności trafił do przedsprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, co jest oczywiste, bo w końcu to produkt kanadyjskiej firmy. Jest to pewna informacja, bo BlackBerry z Androidem pojawił się na oficjalnej stronie BlackBerry i można już go zarezerwować. Smartfon wyceniono na 699 dolarów w Stanach i o kilkanaście dolców mniej w Kanadzie, co stanowi równowartość około 2650 złotych. Wysyłka ma być realizowana 6. listopada, więc już w przyszłym tygodniu.

BlackBerry Priv pojawił się też w Polsce i choć jego wycenę można uznać za przypuszczalną, a termin pierwszej dostawy nie jest jeszcze znany, to możemy być niemal pewni, że cena nie powinna przekroczyć 3 tysięcy złotych. Priv będzie zatem miał zbliżoną cenę do innych flagowców z Androidem jak chociażby Xperia Z5, Galaxy S6 czy Mate S. Według BBSklep, cena BlackBerry Priv będzie oscylować w okolicy 2880 złotych (ok. 670 euro), a dokładna data dostępności zostanie podana później.

Jeśli czekacie na BlackBerry Priv, to obowiązkowo musicie zapoznać się z poniższymi informacjami:

  1. Im bliżej premiery BlackBerry Priv, tym bardziej go chcę! W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie smartfonu
  2. BlackBerry Priv z optyką od Schneider Kreuznach i nagrywaniem filmów w 4K
  3. Nowe zdjęcia potwierdzają, że BlackBerry Priv zapowiada się świetnie
  4. BlackBerry Priv na oficjalnym wideo. Jest też szczegółowa specyfikacja!

Aktualizacja:

A jednak nie. Sprawdzając dzisiaj ofertę w BBSklep okazuje się, że cena znacznie podskoczyła i obecnie BlackBerry Priv kosztuje 3649,43 zł. Jednak nie można się kurczliwie tego trzymać, bo oficjalna cena nie została jeszcze podana, a ta obecna jest uwarunkowana cenami w innych krajach i kursem walut.

BlackBerry Priv / fot. BBsklep
BlackBerry Priv / fot. BBsklep

 

źródło: BBSklep, PhoneArena