Śmiało można powiedzieć, że dożyliśmy dni, w których możemy zobaczyć całkiem przyzwoite, smartfonowe propozycje w segmencie z najniższej półki. Oczywiście nie wszystkich producentów należy pochwalić w tym zakresie i nie mam zamiaru tutaj ich wymieniać, bo nie o tym wpis. Dlaczego zacząłem swój wywód od urządzeń typu low-end, które w teraźniejszości są nieraz ciekawą propozycją? Ponieważ firma Oppo zaprezentowała dzisiaj urządzenie z najniższej półki, które jest gdzieś pośrodku między kiepskim, a ciekawym smartfonem. Mowa o najnowszej propozycji, która nazwana została jako Oppo Neo 7.

Oppo Neo 7 nawiązuje w dużej mierze do smartfonów Neo 5 i Neo 5s, jak to zazwyczaj bywa w tych samych seriach, i jest to budżetowe urządzenie, więc od wyglądu nie ma za bardzo co wymagać. Co prawda mamy do czynienia z wielkimi ramkami, ale nie są one aż tak duże jak w niektórych smartfonach innych firm. Nie mogę pominąć faktu, iż Neo 7 wzorowany był na serii Xperia i na nowych iPhone’ach, bo sami przyznacie, że widać podobieństwa. Podsumowując ten akapit, to nowa propozycja od Oppo prezentuje się świetnie – jeśli popatrzymy na design.

Oppo Neo 7
Oppo Neo 7 / fot. Oppo

 

Niestety nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o specyfikację, ale tylko w jednym przypadku, reszta jest całkiem zadowalająca. Totalnym absurdem jest rozdzielczość ekranu, która wynosi jedynie qHD (540 x 960 pikseli), co dzisiaj nie powinno mieć już miejsca, nawet w smartfonach low-end. Tym bardziej, że ekran nie jest mały, bo ma 5-cala. Wyświetlana treść na pewno nie będzie należeć do przyjemnych.

Oppo Neo 7
Oppo Neo 7 / fot. Oppo

 

Pozostała specyfikacja Oppo Neo 7 obejmuje czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu zegara do 1,2 GHz, grafikę Adreno 306, 1 GB  RAM, 16 GB pamięci flash, slot na kartę pamięci, 8 Mpix aparat główny z obiektywem f/2.0 i lampą LED (aparat wspiera HDR), 5 Mpix aparat z przodu, baterię o pojemności 2420 mAh i Androida 5.1 Lollipop wraz z nakładką ColorOS 2.1. Za łączność odpowiada moduł LTE. Neo 7 występuje w wersji DualSIM i mierzy 142,7 x 71,7 x 7,55 mm oraz waży 141 g. Jak na budżetowe urządzenie parametry wydają się być wystarczające.

Oppo Neo 7
Oppo Neo 7 / fot. Oppo

 

Cena nie została ujawniona, ale wiadomo, że smartfon pojawi się w kilkudziesięciu krajach. Zaprezentowany model Oppo Neo 7 jest w tej chwili wersją przeznaczoną dla Stanów Zjednoczonych, ale pojawi się też model międzynarodowy – czytamy na stronie producenta.

źródło: Oppo