Coraz chętniej producenci smartfonów wypuszczają niedrogie urządzenia, które są wykonane jak niektóre flagowce. Ba! Coraz częściej w średniej lub niskiej półce cenowej możemy spotkać funkcje lub dodatki (w postaci na przykład skanera linii papilarnych, czy modułu LTE), które zarezerwowane były niedawno tylko dla najmocniejszych smartfonów. Najwyraźniej firma Huawei chce z tego trendu zrezygnować. Jak donoszą zachodnie serwisy, chiński producent oficjalnie zaprezentował kolejny smartfon o nazwie Honor 5X, który wykonany jest z metalu i posiada skaner linii papilarnych i to w cenie nie przekraczającej 157 dolarów. Czym poza tym zachęcić może nowe dziecko Huawei?

Zdecydowanie wyglądem. Huawei znany jest ostatnio z tego, że prezentuje naprawdę ładne smartfony i zdobywa tym samym coraz to więcej sympatii od użytkowników. Przykładem jest tutaj chociażby Huawei Mate S, którego ostatnio testował Krzysiek. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Honor 5X wyglądem w niczym nie ustępuje Mate S, który jest przecież flagową propozycją w portfolio chińczyków.

Huawei Honor 5X
Huawei Honor 5X / fot. Honor

 

Specyfikacja też stoi na bardzo dobrym poziomie. Może nie jest to najwyższa półka, ale i tak jest moc jak na średnią klasę smartfona. Huawei Honor 5X otrzymał 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, co z pewnością przełoży się na lepsze korzystanie ze smartfona i dłuży czas pracy. Centrum dowodzenia stanowi 8-rdzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 615 o taktowaniu 1,5 GHz, której z pomocą przychodzi 2 lub 3 GB pamięci operacyjnej RAM (w zależności od wersji). Pamięć wewnętrzna zarówno dla modelu z 2, jak i 3 GB RAM jest taka sama i wynosi 16 GB. Za wykonywanie zdjęć odpowiada 13-megapikselowy aparat główny z przysłoną f/2.0 oraz kamerka do wideorozmów o rozdzielczości 5 megapikseli. Z kolei energii dostarczy całkiem pojemna bateria 3000 mAh, która powinna zapewnić minimalnie półtora dnia pracy na jednym ładowaniu. Za pracę smartfonu odpowiada Android 5.1 Lollipop wraz z nakładką EMUI. Szkoda, że nie jest to najnowszy Android. Z pewnością byłaby to jeszcze ciekawsza propozycja.

Huawei Honor 5X
Huawei Honor 5X / fot. Honor

 

Huawei Honor 5X w sprzedaży dostępny będzie od 3 listopada i w pierwszej kolejności będzie tylko w Chinach. Przedsprzedaż ruszyła już dzisiaj. W Chinach Honor 5X kosztuje 157 dolarów (około 608 złotych) za wersję z 2 GB RAM i 220 dolarów (około 850 złotych) za model z 3 GB RAM. Należy pamiętać, że ceny dotyczą tylko rynku chińskiego i jeśli Honor 5X pojawi się na rynkach zachodnich, co jest bardzo prawdopodobne, to cena będzie wyższa, z tytułu na przykład większych podatków.

Huawei Honor 5X
Huawei Honor 5X / fot. Honor

 

źródło: Honor przez PhoneArena