Zgodnie z zapowiedziami firmy Samsung, użytkownicy Samsunga Galaxy Note 3 Neo doczekali się wreszcie aktualizacji do Androida 5.1.1 Lollipop. Trzecia generacja Note’a z dopiskiem Neo wydana została w lutym 2014 roku, tak więc mamy już ponad półtora roku od premiery, a mimo to Koreańczycy zaktualizowali Note 3 Neo do nowszej wersji.

Update obecnie dostępny jest na rodzimym rynku producenta – w Korei Południowej – gdzie nowe oprogramowanie można pobrać za pomocą OTA i programu KIES. Aktualizacja dotyczy modeli o nazwie kodowej SM-N750L, SM-N750K oraz SM-N750S i waży 900 MB. Od razu zaznaczymy, że najnowsza paczka dostępna będzie także dla innych regionów w najbliższych tygodniach. Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy i w jakich regionach.

Nowe oprogramowanie przynosi ze sobą nowy interfejs użytkownika TouchWiz w stylu Materiał Design, nowy wygląd ekranu blokady, zmianie ulegnie też pasek powiadomień i wygląd niektórych systemowych aplikacji. Jak to bywa z nową wersją systemu, aktualizacja wnosi różne poprawki dotyczące stabilności i usprawnienia płynności działania.

W dobie, kiedy smartfony otrzymują aktualizację do najnowszego Androida 6.0 Marshmallow, wydaje się to bardzo słabym posunięciem Samsunga. Ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale. My z uwagą będziemy śledzić rozwój systuacji i jeśli aktualizacja pojawi się w Polsce, to damy Wam znać. Od naszej strony możemy użytkownikom modelu Galaxy Note 3 Neo życzyć cierpliwości.

przez YouMobile

9 KOMENTARZE

  1. Czyżby pierwszy Neo z aktualizacją? Lul. W takim razie gdzie aktualizacja np. dla S3 Neo, wszak był to kiedyś ważny model. Reszta modeli może czuć się samotnie ^^ Jeżeli w Polsce będzie ta aktualizacja, to będę w szoku.

  2. Nie aktualizujcie. Po aktualizacji s4 do lollipopa
    musiałem zmienić telefon na note 3 neo bo tak zaczął się nagrzewać, zacinać że nie dało się wytrzymać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj