BlackBerry Priv już w przyszłym tygodniu ma oficjalnie pojawić się w sprzedaży. Co prawda jeszcze nie w Polsce, ale trafi do pierwszych szczęśliwców co z pewnością zaowocuje większą ilością komentarzy i opinii jak smartfon sprawdza się w praktyce. Tym razem producent zdradza kilka kluczowych funkcji w niespełna dwuminutowym filmie, więc jeszcze przed sklepową premierą Priv’a możemy zobaczyć co potrafi.

Nawet nie trzeba się dłużej zastanawiać, by dojść do wniosku, że jeszcze nigdy nie było takiego połączenia jak BlackBerry Priv. Smartfon typu slider z fizyczną, wysuwaną klawiaturą QWERTY, obustronnie zaokrąglonym ekranie o bardzo wysokiej rozdzielczości, a w dodatku działający w oparciu o system Android 5.1 Lollipop i co najlepsze z logo BlackBerry na obudowie. Połączenie, które może sprawić, że kanadyjska firma na nowo powróci do świata smartfonów, choć pierwsze kroki zrobiła już niejako za sprawą modelu Passport, który w mojej opinii był czymś wyjątkowym. Priv nie dość, że będzie miał sprzętową klawiaturę QWERTY i Androida, to jeszcze może pochwalić się mocną specyfikacją i ciekawymi rozwiązaniami.

BlackBerry Priv / fot. BlackBerry
BlackBerry Priv / fot. BlackBerry

 

BlackBerry nadal będzie bezpiecznym smartfonem o czym stale wspomina producent, a to wszystko za sprawą tego, że pojawi się środowisko DTEK, które między innymi będzie kontrolować dostęp aplikacji do różnych funkcji i elementów systemu. Kanadyjczycy zwrócili też uwagę na 5,4-calowy, zakrzywiony przy krawędziach ekran QHD (podobnie jak np. w Galaxy S6 Edge), 18-megapikselowy aparat z optyką Schneider-Kreuznach i OIS, sporą baterię o pojemności 3410 mAh, ale przede wszystkim na BlackBerry Hub, czyli jedno miejsce na całą komunikację, klawiaturę QWERTY z funkcją SmartSlide, podobno „najlepszą w swojej klasie” klawiaturę wirtualną czy Pop-up Widgets do jeszcze większego komfortu obsługi. Zobaczcie sami jak to wygląda. Film powyżej 😉

źródło: Youtube (BlackBerry), PhoneArena