Pamiętacie Teclast X98 Pro? Już sama nazwa mogła wskazywać, że to mocny tablet, bo w końcu pod obudową znalazł się czterordzeniowy Intel Atom X5-8500, a system Windows 10 miał do dyspozycji 4 GB pamięci RAM. Kolejny tablet od tej firmy może nie wygląda aż tak dobrze, ale ze względu na cenę może być tańszą alternatywą dla iPad’a Air. Nie bez powodu też został nazwany Teclast X98 Air III.

Teclast jest znany z tego, że w swoim tabletach umieszcza dwa systemu – Android i Windows, ale Teclast X98 Air III może działać pod kontrolą tylko tego pierwszego, a dokładniej rzecz ujmując Androida 5.0 Rzeczywiście można ten tablet uznać za tańszy odpowiednik tabletu od Apple, taką chińską wersję iPad’a Air. Co mi się na pierwszy rzut oka w nim podoba? Przede wszystkim metalowa, smukła (8,2 mm grubości) i całkowicie płaska obudowa, bez dziwnych przetłoczeń czy wystającego aparatu. Prosto i schludnie jak na „Chińczyka”.

Teclast X98 Air III / fot. Teclast
Teclast X98 Air III / fot. Teclast

 

Specyfikacja wygląda dobrze, choć nie tak dobrze jak w przypadku X98 Pro. Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F (szkoda, że nie któryś z nowych Atom’ów z rodziny Cherry Trail) o maksymalnym taktowaniu 1,83 GHz, który współpracuje z 2-gigabajtową pamięcią RAM. Pewnie dlatego postawiono na Androida. Dobrze, że tablet wyposażono w 32 GB pamięci na dane, choć zawsze tą przestrzeń można powiększyć za pomocą karty microSD. Są też dwa aparaty – 5 Mpix z AF z tyłu i 2 Mpix z przodu, microHDMI oraz złącze USB z trybem OTG, a także bateria 8000 mAh, która według producenta ma wytrzymać około 8 godzin pracy. Jest Wi-Fi, Bluetooth, ale brakuje modułu GPS. Najciekawszym elementem jest ekran IPS, który ma 9,7-calową przekątną i rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli.

Teclast X98 Air III / fot. Teclast
Teclast X98 Air III / fot. Teclast

 

Teclast X98 Air III trafił już do przedsprzedaży w sklepie GearBest, a jego aktualna cena wynosi 134,99 dolarów, czyli około 500 złotych bez doliczonego podatku. Dostawa jest darmowa i jeśli chcemy zakupić ten tablet, to trzeba podjąć decyzję do 17. listopada – wtedy mija termin pre-orderu.