Udostępnienie aktualizacji do Marshmallow’a na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku nie wyglądało zbyt optymistycznie. Tak miało być w przypadku Honora 7, który najpierw ma dostać wersję beta, a dopiero później (gdy zapewne wychwycone jeszcze błędy zostaną usunięte) otrzyma stabilne oprogramowanie oparte na najnowszej wersji systemu od Google. Jak się okazuje, może tak się stać już w przyszłym miesiącu, co jest świetną informacją dla posiadaczy tego smartfonu.

Wśród nich jestem też ja, bo obecnie Honor 7 jest moim głównym smartfonem. Choć do obecnej wersji EMUI 3.1 nie mam żadnych zastrzeżeń (no może poza brakiem opcji wysyłania zaplanowanych wiadomości), to zawsze gęba się cieszy jak smartfon wykryje aktualizację oprogramowania. W przypadku Honora może to być na tyle kluczowe, że Huawei nie zawsze kwapił się z szybką aktualizacją swoich urządzeń (parę dni temu pojawił się dopiero Lollipop dla Mate 7). I chyba postanawia to zmienić.

Według Xi Zhao, osoby odpowiedzialnej za marketing w firmie Honor, aktualizacja dla Honor 7 to kwestia najbliższych kilku tygodni (miesiąca). Mówi się, że Android 6.0 Marshmallow w wersji beta pojawi się w listopadzie, więc znacznie wcześniej niż zapowiadano. Po 2-3 tygodniach testów przyjdzie czas na stabliną wersję, więc wszystko na to wskazuje, że jeszcze przed Świętami, Honor 7 będzie pracował pod kontrolą Marshmallow’a i być może nowszej nakładki EMUI. Jak tylko pojawi się beta na pewno ją sprawdzę.

źródło: AndroidCentral przez Tabletowo