Jakiś czas temu do sieci przedostała się informacja, że Samsung pracuje nad nową serią smartfonów ze średniej półki. Tą serią ma być Galaxy On, w skład której, na początku, mają wejść dwa smartfony – Galaxy On5 i Galaxy On7. Wiadomo to dzięki stronie chińskiego oddziału Samsunga. Teraz Samsung Mobile India za pośrednictwem Twittera zapowiedział premierę nowych smartfonów Galaxy On.

Ze zdjęcia można wyczytać, że premiera odbędzie się już jutro, czyli 3 listopada. Dodatkowo producent zastosował krótkie zdanie, które nawiązuje do doświadczeń muzycznych, tak więc powinniśmy spodziewać się urządzeń stricte związanych właśnie z muzyką. Przypominam, że Samsung ma w swojej ofercie serwis muzyczny Milk Music, który uruchomiony jest dla urządzeń w Chinach, zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że i dla Galaxy On5 i On7 w Indiach również zostanie udostępniony.

O nowych produktach Koreańczyków wiadomo już całkiem sporo, bo nie tak dawno poznaliśmy specyfikację obu smartfonów. Samsung Galaxy On5 ma mieć 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości HD, aparat główny 8 Mpix i baterię 2600 mAh. Galaxy On7 z kolei ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 5,5-cala, aparat 13 Mpix i rzecz jasna pojemniejszą baterię 3000 mAh. Reszta specyfikacji jest podobna i obejmuje procesor Exynos 3475, 1,5 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę pamięci oraz przednią kamerkę 5 megapikseli.

Samsung Galaxy On5 i On7 zaprezentowane zostaną w Indiach i to tam pojawią się w pierwszej kolejności. W tej chwili nic nie wiadomo o dostępności w innych krajach, ale raczej powinniśmy zobaczyć nowe smartfony także w Europie. Nie zmienia to jednak faktu, że Galaxy On5 i On7 praktycznie nie wnoszą nic nowego w świat smartfonów. Dalej będziemy mieli znany wygląd i niezaskakującą specyfikację, która w tego typu smartfonach od Samsunga się powiela.

źródło: Samsung przez SamMobile