Wczoraj informowaliśmy Was o dzisiejszej premierze nowej linii smartfonów, w skład których wejść miały dwa urządzenia – Galaxy On5 i Galaxy On7. Oczywiście prezentacja nowych słuchawek odbyła się zgodnie z planem, czego wynikiem było oficjalne zaprezentowanie nowych urządzeń z serii Galaxy On.

Cała impreza została zorganizowana w Indiach i to na ten rynek dedykowane są oba urządzenia. Rynek Indyjski jest rynkiem specyficznym, bo smartfony średniej klasy cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Nie dziwi więc fakt, że premiera miała miejsce właśnie tam. Podczas konferencji Samsung wyjaśnił, że smartfony kierowane są głównie do młodego pokolenia, które jest „zawsze gotowe do działania”, co sugerować ma wyraz „On”. Podobnie było zresztą z serią Galaxy A, która też była/jest kierowana do młodych ludzi. Zarówno Galaxy On5, jak i Galaxy On7 podobne są do Samsunga Z3

Specyfikacja potwierdziła się prawie w 100% i nie było żadnych zaskoczeń. Samsung Galaxy On5 posiada 5-calowy wyświetlacz LCD w rozdzielczości HD, czterordzeniowy procesor Exynos 3475, aparat główny 8 Mpix i baterię 2600 mAh. Galaxy On7 z kolei dostał ekran o przekątnej 5,5-cala w takiej samej rozdzielczości co Galaxy On5, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, aparat 13 Mpix i rzecz jasna pojemniejszą baterię 3000 mAh. Reszta specyfikacji jest podobna i obejmuje 1,5 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę pamięci, przednią kamerkę 5 megapikseli oraz Androida 5.1 Lollipop.

Samsung Galaxy On7 i Galaxy On5
Samsung Galaxy On7 i Galaxy On5 / fot. Samsung

 

Smartfony posiadają również aplikację MixRadio do streamingu muzyki. Przyszli użytkownicy obydwu modeli będą mogli przesyłać darmową muzykę  za pomocą właśnie aplikacji MixRadio, która posiada w swojej ofercie 32 milionów utworów. Co ciekawe, aplikacja umożliwia odtwarzanie piosenek w trybie offline po wcześniejszym zapisaniu oraz zapamiętuje jaki rodzaj muzyki najczęściej jest słuchany, aby potem zaproponować nam najodpowiedniejszą dla nas muzykę.

Tak jak wspomniałem, smartfony dostępne będą tylko i wyłącznie w Indiach, gdzie będą lokalnie produkowane. Galaxy On5 kosztuje tam 8 990 INR (około 580 zł), a Galaxy On7 10 990 INR (około 715 zł).

źródło: Samsung przez SamMobile