Po ponad dwóch latach od czasu prezentacji Canvas 4, indyjski producent zdecydował się zaprezentować jego następce. Właśnie dzisiaj miała miejsce premiera Micromax Canvas 5 w Indiach. Smartfon cechuje się mocną specyfikacją i niską ceną, a do tego jego sprzedaż rusza już dzisiaj i można go zakupić online.

Zdecydowanie jego design odbiega od poprzednika, który jest bardziej podobny do Galaxy S III. Od razu widać, że Canvas 5 jest stylizowany na wzór najnowszych iPhone’ów, więc wygląd może się co niektórym podobać. Na uwagę zasługuje też niewystający aparat z tyłu urządzenia, metalowa ramka i obudowa imitująca skórę. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko do ramek okalających ekran, które do małych nie należą.

Micromax Canvas 5 / fot. Micromax
Micromax Canvas 5 / fot. Micromax

 

Firma Micromax zdecydowała się zastosować mocne parametry. Smartfon Canvas 5 dostał 5,2-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD. Niestety producent nie pochwalił się w jakiej technologii został wykonany ekran, ale pewnie będzie to IPS. Urządzenie zasila 8-rdzeniowy procesor MediaTek MTK6753 o maksymalnym taktowaniu zegara do 1,3 GHz, który wspierany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Takie połączenie powinno zapewnić w miarę płynne działanie. Dodatkowo Canvas 5 posiada 16 GB pamięci flash, aparat główny w rozdzielczości 13 Mpix, aparat przedni 5 Mpix i baterię o pojemności 2900 mAh. Nad całością czuwa Android 5.1 Lollipop, ale jak zapewnia indyjski producent, mają oni w przyszłości zaktualizować Canvas 5 do Androida 6.0 Marshmallow.

Micromax Canvas 5
Micromax Canvas 5 / fot. Micromax

 

Pozostała specyfikacja obejmuje dwa sloty na kartę SIM (DualSIM), LTE, Wi-Fi, GPS i Bluetooth. Micromax Canvas 5 jest jednym z najsmuklejszych smartfonów, bo mierzy zaledwie 4,8 mm grubości. Biorąc pod uwagę baterię 2900 mAh, która znalazła się w środku to niezły wynik. Z takich smaczków warto dodać, że nowe dziecko od Micromax posiada funkcję Picture in Picture, która umożliwia robienie zdjęć zarówno przednią jak i tylną kamerą w tym samym czasie. Inną funkcją jest Smart Wake, która pozwala uruchomić daną aplikację za pomocą gestu z poziomu zablokowanego ekranu.

Micromax Canvas 5 wyceniony został na 11,999 INR, czyli około 710 złotych (bez podatku) i dostępny będzie w dwóch kanałach online.

źródło: Micromax przez GSMArena