Samsung to nie tylko smartfony, tablety i smart-zegarki. Koreańczycy posiadają w swojej ofercie również inne urządzenia jak na przykład laptopy. Właśnie dzisiaj Samsung zaprezentował dwa laptopy z serii ATIV – ATIV Book 9 Pro z wyświetlaczem 4K i ATIV Book 9 Spin z obrotowym dotykowym ekranem.

Samsung ATIV Book 9 Pro to pierwszy laptop w portfolio Samsunga z tak dużą rozdzielczością ekranu (4K). Jest to też bardzo mocne urządzenie, o czym świadczy specyfikacja. Natomiast ATIV Book 9 Spin ma 360-stopniowy obrotowy ekran dotykowy, co sprawia, że jest to urządzenie idealne dla tych, którzy oczekują wszechstronności. Ta wersja również może pochwalić się wydajnymi podzespołami. Oba urządzenia korzystają w czasie rzeczywistym z trybu HDR w celu optymalizacji jasności i kontrastu wyświetlanej treści na ekranie, przez co użytkownicy zobaczą wyraźniejszy i ostrzejszy obraz. Samsung chwali się też, że przyszli konsumenci będą mogli cieszyć się wyraźnym obrazem nawet w pełnym słońcu, kiedy promienie słoneczne padać będą bezpośrednio na ekran.

Wygląd i wykonanie

Zarówno Pro, jak i Spin są lekkie oraz wykonane zostały z wytrzymałego aluminium, dlatego też przenoszenie nowych laptopów od Samsunga nie powinno stwarzać większych problemów. Ten pierwszy waży dokładnie 2,2 kg, a ten drugi 1,3 kg. Jeśli chodzi o pozostałe wymiary, to prezentują się one następująco. ATIV Book 9 Pro mierzy 374 x 250 x 18 mm, a ATIV Book 9 Spin 315 x 220 x 15 mm. Oba laptopy prezentują się świetnie, minimalistycznie bez żadnych dodatkowych bajerów. Dla tych co lubią pracować w ciemnościach Samsung nie zapomniał, gdyż oba modele posiadają podświetlaną klawiaturę .

Samsung ATIV Book 9 Pro
Samsung ATIV Book 9 Pro / fot. Samsung

 

Parametry techniczne

Oba laptopy posiadają bardzo zbliżoną specyfikację i różnią się tylko kilkoma rzeczami. Samsung ATIV Book 9 Pro został obdarzony w dotykowy 15,6-calowy ekran LCD o ogromnej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) i procesor Intel Core i7 6700HQ o taktowaniu 2,60 GHz, podczas gdy ATIV Book 9 Spin otrzymał 13,3-calowy ekran LCD (również dotykowy) w rozdzielczości QHD+ (3200 x 1800 pikseli), który można obracać pod kątem 360 stopni, co umożliwiają podwójne zawiasy oraz procesor Intel Core i7 6500U o taktowaniu 2,50 GHz. Laptopy Pro i Spin posiadają taką samą ilość GB pamięci RAM, która wynosi 8 GB, 256 GB pamięci na dysku SSD, aparat umożliwiający nagrywanie w rozdzielczości HD, WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.1 oraz system operacyjny Windows 10 Home.

Samsung ATIV Book 9 Spin
Samsung ATIV Book 9 Spin / fot. Samsung

 

Poza rozmiarem wyświetlacza, laptopy można odróżnić po zastosowanej grafice. W ATIV Book 9 Pro znajdziemy grafikę NVIDIA GeForce GTX 950M Graphics, a w ATIV Book 9 Spin grafikę Intel HD Graphics 520. Jeśli chodzi o porty i przyciski, to w Pro mamy 1x USB 3.1 Typu C, 3x USB 3.0 Typu A, 4K HDMI Output, HP/Mic, czytnik kart SD. Natomiast w Laptopie Spin 3x USB 3.0, HDMI, czytnik kart microSD, HP/Mic, przycisk zasilania i przycisk głośności. Prościej mówiąc mamy do dyspozycji port HDMI, wejścia USB, wejście słuchawkowe, mikrofony i głośniki. Niestety nie wiemy dokładnie jak pojemna bateria mieści się w poszczególnym wariancie. Wiemy tylko, że Book 9 Pro ma wystarczyć na 6,5 godzin pracy, a Book 9 Spin na ponad 7 godzin.

Samsung ATIV Book 9 Spin
Samsung ATIV Book 9 Spin / fot. Samsung

 

Dostępność i cena

Samsung ATIV Book 9 Pro będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1 599 dolarów (około 6 225 zł), a jego sprzedaż ruszy jeszcze w listopadzie. Samsung ATIV Book 9 Spin dostępny będzie w sugerowanej cenie producenta za 1 399 dolarów (około 5 445 zł) i również pojawi się w listopadzie. Oba laptopy będzie można kupić za pośrednictwem strony samsung.com i sklepu BestBuy.

Samsung ATIV Book 9 Spin
Samsung ATIV Book 9 Spin / fot. Samsung

 

źródło: BusinessWire