Jesteśmy już w końcówce 2015 roku i i kto miał zaprezentować swoje flagowce już dawno to zrobił. Nie zapowiada się, że coś ciekawego pojawi się jeszcze w tym roku. Nie ulega wątpliwości, że nowe doznania wśród mobilnej technologii przyniesie nam za to kolejny rok, który zbliża się wielkimi krokami. Świat mobilny czeka z niecierpliwością na targi CES i MWC, które odbywają się na początku każdego roku. To tam prezentowane są w głównej mierze następne generacje smartfonów, choć w tym roku, niektóre firmy zdecydowały się na osobną konferencję niezwiązaną ze wspomnianymi imprezami. Z pewnością duża część społeczeństwa, interesująca się mobilnymi technologiami czeka na kolejną, siódmą już generację Galaxy S. Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Galaxy S7 ma mieć 12 Mpix aparat z większy sensorem i ekran, który rozpozna siłę nacisku naszego palca, a teraz mamy dla Was kolejną informację, ale tym razem o dacie premiery Galaxy S7.

Ostatnio w Internecie pojawiły się plotki, że Samsung planuje prezentacje Galaxy S7 w pierwszym miesiącu 2016 roku. Wydawało się to wysoce prawdopodobne, ponieważ premiera Galaxy Note 5 miała miejsce w połowie sierpnia tuż przed targami IFA w Berlinie, na których przez kilka ostatnich lat był prezentowany. Analogicznie do tej sytuacji można było stwierdzić, że następny Galaxy S pojawi się szybciej.

Dzisiaj nowy raport z Korei Południowej powołujący się na źródła z wewnątrz firmy Samsung informuje, że Galaxy S7 swoją premierę będzie miał w lutym i tym samym zaprzecza wcześniejszym doniesieniom. Z mojego punktu widzenia, obie daty wydają się bardzo prawdopodobne, ale bardziej skłaniam się ku styczniowi. Wyjaśnienie mam proste. Premiera w styczniu, a w lutym fizyczna dostępność. W ten sposób Samsung będzie miał większy okres czasu (kończący się premierą kolejnego Galaxy Note’a), aby zachęcić klientów do kupna swojego flagowca.

Co ciekawe, to samo źródło twierdzi, że obie wersje Galaxy S7 obsługiwać będą LTE Cat. 12. W teorii LTE. Cat. 12 oferuje prędkość pobierania do 600 Mb/s i prędkość wysyłania do 100 Mb/s. Jak będzie w praktyce to się okaże. Z innych przecieków dowiadujemy się, że w Galaxy S7 znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 820 i/lub Exynos 8890 w zależności od wersji.

A co Wy o tym myślicie? Uważacie, że Galaxy S7 rzeczywiście pojawi się szybciej niż dotychczas?

źródło: DigitalTimes przez PhoneArena