Firma Huawei szybko rośnie w siłę, czego dowodem jest trzecie miejsce wśród największych producentów smartfonów na świecie. Chiński koncert pewnie jest zadowolony z takiej sytuacji, ale możemy być pewni, że mają chrapkę na lidera. Chińczycy walczą nie tylko na polu smartfonowym flagowców, ale również w klasie średnich urządzeń. Dzisiaj firma Huawei ogłosiła kolejnego średniaka o nazwie Huawei G7 Plus, który jest następcą zeszłorocznego G7.

Nowe cacko od Huawei zalicza się raczej do phabletów jeśli spojrzymy na średnią półkę, w której 5,5-calowe ekrany do najczęstszych nie należą. Obudowa smartfona wykonana została w większości z metalu (w 90%), a sam wygląd jest interesujący i podobny do tego jaki znajdziemy w topowych smartfonach. Co charakterystyczne dla G7 Plus, to zaokrąglone rogi, co powinno przełożyć się na komfort trzymania. Fajnie też, że Huawei stworzył średniaka z cienkimi bocznymi ramkami, przez co smartfon prezentuje się elegancko. Warto dodać, że w G7 Plus znajdziemy czytnik linii papilarnych. Przypominam, że nie jest to smartfon z najwyższej półki, tym bardziej chińskiemu producentowi należą się brawa.

Huawei G7 Plus / fot Huawei
Huawei G7 Plus / fot Huawei

 

Huawei G7 Plus posiada 5,5-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości Full HD, gdzie szkło zostało zaoblone na krawędziach (2.5D) i zabezpieczone technologią Gorilla Glass (prawdopodobnie trzeciej generacji). Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 o taktowaniu 1,5 GHz, który może liczyć na pomoc ze strony 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną na pliki to producent zdecydował się w tym modelu na 32 GB, którą można rozbudować dzięki karcie pamięci. Na uwagę zasługuje też 13 Mpix aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu. Przedni aparat dostał 5 Mpix. System Android to Lollipop w wersji 5.1, ale, jak zapewnia producent, G7 Plus ma otrzymać Marshmallowa w lutym w przyszłym roku. Waga smartfona to 167 gramów, grubość to 7,5 mm, wysokość 152,5 mm i szerokość 76,5 mm. Bateria posiada pojemność 3000 mAh.

Huawei G7 Plus
Huawei G7 Plus / fot Huawei

 

Huawei G7 Plus wyceniono na 330 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki daje nam 1290 zł. Cena zatem wydaje się całkiem atrakcyjna. Mam tylko nadzieję, że smartfon dostępny będzie w Polsce, bo jest to ciekawa propozycja w klasie średnich smartfonów, zarówno pod względem wyglądu jak i specyfikacji.

źródło: Huawei przez GSMDome