Od pewnego czasu firma Sony nie miała zbytnio dużej konkurencji odnośnie smartfonów mini. Owszem inni producenci prezentowali swoje urządzenia mini, ale były one tak okrojoną wersją, że nie warto było w ogóle się nimi interesować. W końcu OnePlus zdecydował się podjąć walkę wypuszczając OnePlus X, który moim zdaniem jest zdecydowanie lepszą opcją niż obecna Xperia Z5 Compact. Wygląda na to, że Meizu również chce powalczyć w tym segmencie i może mocno namieszać.

Ponad miesiąc temu Meizu zaprezentowało smartfon Pro 5 cechujący się 5,7-calową przekątną ekranu i mocnymi podzespołami. Dla wielu okazało się to przeszkodą nie do pokonania. Ale nic straconego. Chińczycy pracują nad jego mniejszą wersją, która nie zostanie okrojona – wynika z plotek. Dzięki jednemu z europejskich sklepów internetowych eFox możemy zobaczyć wygląd i specyfikację Meizu Pro 5 Mini.

Jeśli wierzyć sklepowi, to w Pro 5 Mini zobaczymy 4,7-calowy wyświetlacz AMOLED w rozdzielczości Full HD, który wkomponowany będzie w metalową obudowę. Smartfon zasilany ma być przez 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20, w przeciwieństwie do Exynosa 7420 w większym modelu. Za płynne przechodzenie między aplikacjami odpowiadać ma 3 GB pamięci RAM, a na dane dostaniemy 32 GB pamięci flash. Mówi się też, że Pro 5 Mini przyjdzie z 4 GB RAM razem z wersją 64 GB, podobnie jak ma to miejsce w Pro 5. Oczywiście dostać mamy też slot na kartę pamięci.

 

Aparat w Pro 5 Mini ma otrzymać 16 Mpix, czyli producent ma zamiar zrezygnować z 21 Mpix matrycy jaką znajdziemy w Pro 5.  Mimo mniejszej rozdzielczości głównego aparatu i tak zapowiadają się dobrej jakości zdjęcia. Rozdzielczość kamerki selfie pozostanie taka sama, czyli 5 Mpix. Dodatkowo urządzenie ma być w wersji DualSIM i pracować na Androidzie 5.1 Lollipop.

Mimo mniejszemu rozmiarowi chińskiej firmie udało się zapakować taką samą baterię jak w większym modelu, czyli 3050 mAh. Choć trzeba poczekać do oficjalnej prezentacji, bo tutaj może nie być tak kolorowo jak zapewnia nas sklep eFox. Z takich smaczków jeszcze warto wspomnieć, że w Pro 5 Mini w przycisku Home został umieszczony skaner linii papilarnych.

Według sklepu, wersja mini Pro 5 ma kosztować 359,99 euro (około 1520 zł), czyli dużo mniej niż Xperia Z5 Compact, której cena w tej chwili wynosi 2599 zł. Natomiast OnePlus X można nabyć od 1149 do 1499 zł, czyli w bardzo podobnej cenie. Wybór między którym, a którym jest chyba oczywisty.

W sieci pojawiają się opinie, że taka specyfikacja jest zbyt piękna, aby była prawdziwa. Mocnym argumentem takich wypowiedzi ma być zastosowanie baterii o pojemności aż 3050 mAh i 10-rdzeniowego procesora. Niemniej jednak, jeśli bateria i procesor będzie inny, a pozostałe parametry się potwierdzą, to będziemy mieli i tak na prawdę godnego przedstawiciela smartfonów mini.

źródło: efox-shop przez GSMArena