Można powiedzieć, że Huawei Mate S znam jak tak zwaną własną kieszeń. Wszystko za sprawą tego, że mogłem go zobaczyć podczas oficjalnej premiery na targach IFA 2015 w Berlinie, ale też bardzo szybko go przetestować, bo jedna sztuka wpadła w moje ręce. To bez wątpięnia obecnie najlepszy smartfon w ofercie Huawei i godny konkurent dla innych flagowców. Na jego oficjalny debiut w Polsce musieliśmy trochę poczekać, ale w końcu, po dwóch miesiącach od światowej premiery trafił do sklepów w naszym kraju.

Choć na horyzoncie widać już Huawei Mate 8, to Mate S nadal jest bardzo interesującym urządzeniem. Przede wszystkim za sprawą świetnej jakości wykonania, nowoczesnego designu, wysokiej wydajności i ekranu AMOLED. Huawei Mate S jest też pierwszym smartfonem, gdzie zastosowano technologię Force Touch, przez co ekran wykrywa poziom nacisku i może działać jako… waga. Jeśli planujecie zakup Huawei Mate S to jest już taka możliwość, ale zanim to zrobicie, warto zapoznać się z galaktyczną recenzją.

Huawei Mate S jest już do zdobycia w polskich sklepach, choć wyjątkowo nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery w naszym kraju. Takiej wiecie, jak przykładowo miał Huawei P8 czy Honor 7. Smartfon został ostatecznie wyceniony na 2799 złotych, co jest ceną wysoką jak na smartfon od Huawei, ale biorąc pod uwagę zagraniczne wyceny, takiej też kwoty można było się spodziewać. Mate S jest w wersji standardowej, czyli tej wyposażonej w 32 GB pamięci wewnętrznej i nie obsługującej technologii Force Touch. Do wyboru mamy dwa kolory – Titanium GreyMystic Champagne.

Huawei Mate S / fot. Huawei
Huawei Mate S / fot. Huawei

 

Mate S jest dostępny między innymi w sklepie SferisX-KOM, choć oferta w tym drugim zdaje się być nieco bardziej atrakcyjna. Fakt, że cena jest identyczna, ale kupując smartfon w tym sklepie otrzymamy bezpłatnie słuchawki Creative Jam o wartości 159 złotych. Wystarczy podczas zamówienia wprowadzić kod promocyjny HUAWEI-JAM. Oferta ważna jest do 12 listopada 2015 roku.

źródło: Sferis, X-KOM