Firma Xiaomi wreszcie zaprezentowała kolejną generację opaski fitness Mi Band, która cieszyła się sporą popularnością. Nowe urządzenie wearables nosi nazwę Mi Band 1S i zostało ulepszone względem poprzednika. Co prawda Mi Band 1S na tle Mi Band prawie w ogóle się nie różni jeśli spojrzymy na design, no może poza pulsometrem, który został umieszczony w takim miejscu, że po założeniu Mi Band 1S na rękę nie będzie on widoczny i trudno będzie nam odróżnić obie opaski. Teraz dzięki opasce będziemy mogli monitorować nasz puls.

Xiaomi Mi Band 1S kosztuje jedyne 15 dolarów (około 60 złotych) i to jest w sumie najważniejsza informacja, bo jak na jej możliwości jest naprawdę tanio. Nowa inteligentna opaska od Xiaomi nadal nie ma ekranu, dlatego też wszystkie informacje będziemy widzieć na wyświetlaczu naszego smartfona, po uprzednim sparowaniu. Dla tych lubiących uprawiać sport na zewnątrz ważne powinno być to, że Mi Band 1S posiada certyfikat IP67, co czyni nowego Mi Banda odpornego na pył i wodę. Dodatkowo opaskę można zanurzyć całkowicie w wodzie do 30 min. Mi Band 1S pracuje ze smartfonami z systemem iOS i Android.

Xiaomi Mi Band 1S
Xiaomi Mi Band 1S / fot. Xiaomi

 

Jak już wspomniałem, nowym dodatkiem jest pulsometr. Nowa generacja opaski fitness umożliwi sprawdzanie bicia naszego serca oraz monitorowanie jakości snu. Dodatkowo opaska liczy ilość spalonych kalorii podczas wysiłku i zmierzy ilość kroków. Wszystkie dane przesyłane są do aplikacji zainstalowaną na smartfonie. O prawidłowym przesłaniu poinformuje nas delikatna wibracja.

Xiaomi Mi Band 1S
Xiaomi Mi Band 1S / fot. Xiaomi

 

Warto dodać, że poprzednia generacja, czyli po prostu Mi Band kosztuje teraz jedyne 11 dolarów (około 43 złotych) i też jest świetną opcją. Jeśli natomiast zastanawiacie się nad zakupem Mi Band’a, to my ze swojej strony polecamy, aby dołożyć te pare złotych i kupić Mi Band 1S, bo pulsometr na pewno okaże się pomocny. Jeszcze na koniec dodam, że opaska mierzy 37 x 13,6 x 9,9 mm, waży 5,5 gramów i dostępna będzie od 11 listopada.

Xiaomi Mi Band 1S
Xiaomi Mi Band 1S / fot. Xiaomi

 

źródło: Xiaomi przez PhoneArena