W ostatnim czasie firma HTC zaprezentowała kilka smartfonów, mniej lub bardziej interesujących. Największe emocje wzbudziła jednak ostatnia nowość – HTC One A9, który podzielił fanów mobilnej technologii. Jedni twierdzą, że HTC garściami czerpie z pomysłów konkurencji (wiadomo o jakie smartfony chodzi), co nie wychodzi firmie na dobre, a inni uważają, że nie ma w tym nic złego. Jakby nie było, urządzenie A9 w dniu premiery wyceniono na 2549 złotych i to za najsłabszy wariant. Chyba zgodzicie się ze mną, że cena jest za duża. Odnoszę wrażenie, że firmy robią się coraz pazerniejsze i mogą się na tym szybko potknąć. Tym bardziej, że HTC nie grzeszy dużą fortuną, a wręcz przeciwnie. Dlatego kolejny model skazany jest na porażkę. Ale na szczęście tajwański producent nie zamierza się poddawać i w planach ma wypuszczenie prawdziwego potwora. Tym „monsterem” ma być HTC One X9, który już teraz mówi się, że ma wyprowadzić HTC na prostą. Czym zatem ma przekonać do siebie nadchodzący flagowiec?

Gdy zobaczyłem parametry techniczne One X9, to pomyślałem sobie, że firma chce postawić na najwyższe podzespoły i właśnie tym będzie chciała zachęcić przyszłego klienta. Może okazać się to sukcesem, ale nie zapeszajmy. Specyfikacja to nie wszystko, dlatego jeśli Tajwańczycy chcą odnieść sukces muszą postawić też na nowy, albo zmieniony wygląd, który wyróżniałby X9 na tle innych One’ów. Ten niestety nie jest jeszcze znany.

Według plotek, HTC One X9 ma być zasilany przez 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 820 lub 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20. Dla przypomnienia, Snapdragon 820 oficjalnie ma pojawić się 11 listopada, więc całkiem możliwe, że HTC testuje właśnie ten procesor w swoim smartfonie. Dodatkowo firma Qualcomm potwierdziła, że wiele innych smartfonów także testuje ich jednostkę. Może HTC pójdzie drogą Samsunga i pokaże nie jedną, a dwie wersje?

HTC One X9
HTC One X9 / fot. Weibo

 

Pozostała specyfikacja ma objąć ekran o rozdzielczości 2K, którego wielkość nie jest znana, choć mówi się, że będzie to aż 6-calowy wyświetlacz, 4 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej w zależności od wersji, aparat główny w rozdzielczości 23 Mpix, aparat przedni 4 Mpix w technologii Ultrapixel, metalową obudowę, głośniki HTC BoomSound umieszczone na froncie urządzenia i niewyjmowalną baterię 3500 mAh. Co prawda o systemie nie ma w tej chwili informacji, ale bardzo możliwe, że będzie to Android 6.0, a to dlatego, że One A9 już go posiada.

Inne źródła twierdzą, że HTC One X9 pojawi się też w wersji z 3 GB RAM i 32 GB flash, aby dać konsumentom możliwość wyboru. Prawdopodobnie takie połączenie będzie tańsze. Teraz mówi się o cenie 2,999 Yuan’ów, czyli około 1845 zł i jest to kwota przeznaczona na rodzimy rynek. Możemy być zatem pewni, że jeśli dojdzie do premiery to smartfon X9 w Europie będzie zdecydowanie droższy.

źródło: Weibo przez PhoneRadar