Meizu Metal to nowy smartfon od chińskiej firmy, który niespełna trzy tygodnie temu ujrzał światło dzienne. Smartfon na tyle interesujący, że trzyma się wyznaczonego przez inne modele stylu, ale jednocześnie wprowadza do budżetowej kategorii dużo lepszą jakość wykonania. Metal pojawił się właśnie w przedsprzedaży i jest dostępny w dwóch wariantach. 

Do tej pory metalowa obudowa i wbudowany czytnik linii papilarnych był domeną droższych urządzeń od Meizu. Teraz, właśnie dzięki najnowszemu modeli Meizu Metal z tych dobrodziejstw mogą korzystać osoby, które nie stać chociażby na flagowy Meizu MX5 czy Meizu Pro 5, opartego na ośmiordzeniowym układzie Exynos od Samsunga. Można założyć, że Meizu Metal to taki ulepszony model m2 note, którego włożono w metalową obudowę, a w przycisku Home (podobnie jak w MX5) umieszczono skaner palca, który w niespełna pół sekundy potrafi odblokować ekran. Do tego dochodzi 5,5-calowy ekran Full HD, bateria o pojemności 3140 mAh, wydajny układ Helio X10 z 2 GB pamięci RAM i 13-megapikselowy aparat z funkcją detekcji fazy.

Meizu Metal / fot. Meizu
Meizu Metal / fot. Meizu

 

Meizu Metal jest już dostępny w przedsprzedaży, którą prowadzi sklep GearBest. Smartfon można zdobyć w wersji z 16-gigabjatową i 32-gigabajtową pamięcią wbudowaną, które zostały wycenione odpowiednio na 228,99 i 259,99 dolarów. Przedsprzedaż trwa do 28 listopada, a czas realizacji zamówienia w zależności od wersji wynosi od 3 do 10 dni.

źródło: GearBest