Jak to bywa w mobilnym świecie na wszystkie informacje trzeba patrzeć z dystansu. Dobrym przykładem jest tutaj ujawniona kilka dni temu specyfikacja HTC One X9, która jasno mówiła, że będziemy mieli do czynienia z urządzeniem z najwyższej półki. Jak się okazuje nie do końca.

W tym artykule mogliście przeczytać, że One X9 będzie posiadać ekran 2k, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 820 lub 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20, 4 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej w zależności od wersji, aparat główny w rozdzielczości 23 Mpix, aparat przedni 4 Mpix w technologii Ultrapixel i baterię 3500 mAh. Prawdopodobnie są to dane wyssane z palca. Użytkownik Evan Blass (znany często z trafnych opinii) oraz LlabTooFeR na Twitterze twierdzą, że HTC One X9 to średniak i będzie miał zupełnie inne podzespoły.

Według najnowszych informacji One X9 ma posiadać 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, procesor MediaTek, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, baterię 3000 mAh oraz 13 i 4 Mpix aparaty, gdzie przednia kamerka będzie w technologii Ultrapixel. Wychodzi na to, że jedyną rzeczą, która nie uległa zmianie jest przedni aparat.

Dowiedzieliśmy się także, że HTC One X9 zostanie zaprezentowany w pierwszym kwartale 2016 roku, około 2-3 miesiące przed premierą flagowca HTC One M10. Dodatkowo LlabTooFeR twierdzi, że X9 zostanie ulokowany poniżej One A9, który jest najwyższą półką wśród średniej klasy.

źródło: @evleaks, @LlabTooFeR przez GSMArena