Wygląda na to, że wczorajszy poniedziałek był dniem zdominowanym przez urządzenia wearables. Poznaliśmy pierwszy smartwatch od Mlais, który wygląda jak tańsza alternatywa dla Huawei Watch, właśnie Huawei Watch miał oficjalną premierę w naszym kraju, a najnowsza generacja opaski Mi Band od Xiaomi trafiła do przedsprzedaży. Pojawił się też nowy smartwatch od Oukitel, z którego można dzwonić. 

Nie trzeba być bystrzakiem, by zauważyć, że na rynku pojawia się coraz więcej smartwatchy z okrągłym wyświetlaczem, co nie jest atrybutem tylko tych najdroższych gadżetów. Można powiedzieć, że okrągłe ekrany w smartwatchach zapoczątkowała Motorola razem z Moto 360 (choć ten w pełni okrągły pojawił się raze mz LG G Warch R), a od tamtej premiery już trochę minęło. Chińska firma Oukitel, znana do tej pory z kilku modeli smartfonów też zapragnęła mieć nowoczesny smartwatch i udało im się to osiągnąć.

Oukitel A29 to smartwatch z okrągłym ekranem o nieznanej jak dotąd rozdzielczości, ale można zauważyć, że jest podobny do tego zastosowanego w Moto 360, bo też ma na dole charakterystyczną „bródkę”. Cała konstrukcja jest stalowa i trzeba przyznać, że zegarek całkiem nieźle się prezentuje. W obudowie znajdziemy raczej typową baterię o pojemności 320 mAh, a najważniejszą funkcją jest slot na kartę SIM, dzięki czemu od razu z nadgarstka możemy wykonywać i odbierać połączenia. Smartwatch może monitorować też naszą aktywność, stan snu, wyświetlać powiadomienia czy też synchronizować kontakty i sterować zdalnie aparatem w smartfonie.

Smartwatch od Oukitel łączy się przez Bluetooth z Android i iOS. Najlepsza jest cena, bo za smartwatcha trzeba zapłacić tylko 69,99 dolarów, czyli około 280 złotych (bez podatku). Sprzedaż rusza 20 listopada.

źródło: Oukitel przez PhoneArena