BlackBerry Priv, czyli pierwszy smartfon od BlackBerry z Androidem trafił do sprzedaży, ale cena na poziomie 4 tysięcy złotych nieco studzi zapał o jego zakupie. Wygląda na to, że kanadyjski producent chce iść za ciosem, bo pojawiły się informacje o nowym smartfonie BlackBerry, który też podobno ma pracować pod kontrolą systemu od Google.

BlackBerry Vienna, pod taką nazwą występuje nowy smartfon BlackBerry, którego zdjęcia pojawiły się właśnie w sieci. Źródłem jest serwis CrackBerry, więc informacje choć jeszcze oficjalnie niepotwierdzone, to można je uznać za bliskie prawdy. Specyfikacja nie jest znana, ale całkiem sporo możemy „wyczytać” z samych zdjęć. Przede wszystkim ma to być smartfon zbliżony wyglądem do BlackBerry Passport, ale będzie od niego znacznie węższy. Mimo to, udało się zmieścić czterorzędową, fizyczną klawiaturę QWERTY, co jest domeną wszystkich smartfonów BlackBerry. Zapewne będzie działać podobnie jak w Passporcie, więc możemy spodziewać się obsługi gestów. Obecność Androida zdradzają trzy przyciski (prawdopodobnie dotykowe) nad ekranem, które mają takie samo oznaczenie, jak te spotykane w „androidowcach”.

BlackBerry Vienna / fot. CrackBerry
BlackBerry Vienna / fot. CrackBerry

 

Będzie też aparat z dioda doświetlającą LED, przednia kamerka, dosyć spory głośnik do rozmów i być może slot na kartę pamięci, ukryty pod zaślepką na prawym boku smartfonu. Na poniższym zdjęciu można też zobaczyć, że smartfon będzie dostępny w czterech kolorach.

BlackBerry Vienna / fot. CrackBerry
BlackBerry Vienna / fot. CrackBerry

 

Nie ma żadnych informacji o tym, kiedy BlackBerry Vienna pojawi się na rynku.

źródło: CrackBerry przez PhoneArena