Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że Honor 7, który jest obecnie moim prywatnym smartfonem pochodzi z chińskiej dystrybucji. Rzecz jasna z tego też powodu można dostrzec plusy jak i minusy, ale częste aktualizacje niewątpliwe można zaliczyć do tych pierwszych. Nowe oprogramowanie właśnie do mnie wskoczyło i przynosi kilka nowych rozwiązań. 

Honor 7 jest już ze mną od połowy sierpnia, a to już jego trzecia większa aktualizacja. Nadal uważacie, że tak zwane „chińczyki” są na bakier z wypuszczaniem poprawek i aktualizacji? Ja już zdążyłem się przekonać, że takie myślenie ma tyle wspólnego z prawdą, co przyszłe expose nowej pani premier.

Aktualizacja, która pojawiła się wczoraj wieczorem zmienia oznaczenie wersji na PLK-UL00C17B188, waży dokładnie 156 MB i wprowadza kilka nowych funkcji, znanych z flagowego obecnie smartfonu Huawei, czyli Huawei Mate S.

Nowa wersja wprowadza tryb Profejsonalny aparat, gdzie ręcznie możemy ustawić najważniejsze parametry jak czas otwarcia migawki, wartość ekspozycji, tryb ostrości, ISO czy balans bieli. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszych zdjęć osobom, które wiedzą co w fotografii chodzi. Ważne jest też to, że tryb działa nie tylko podczas robienia zdjęć, ale też w trybie wideo. Drugą ciekawą opcją jest możliwość nagrywania tego co obecnie robimy na ekranie. Pisałem już o tym podczas aktualizacji Mate S (więcej tutaj) i tylko krótko dodam, że mamy dostępne dwie rozdzielczości – Mini (864 x 486 pikseli) i HD (1280 x 720 pikseli), a klip wideo zapisywany jest w formacie mp4. Szkoda, że nie pojawił się tryb Dwa okna, co z pewnością dałoby namiastkę wielozadaniowości.

Ze szczegółów aktualizacji można jeszcze wyczytać, że poprawiono zapotrzebowanie na energię, przez co smartfon może pracować jeszcze dłużej na baterii i przeprowadzono optymalizację przez co stabilność i wydajność systemu ma być jeszcze wyższa. Wydaje mi się, że dłubano też coś przy opcjach czytnika linii papilarnych, choć stuprocentowej pewności nie mam. Możemy od teraz wywołać komendę wstecz, a także wyświetlić ostatnio uruchamianie aplikacje.

Dajcie znać czy u Was też pojawiła się ta aktualizacja, jeśli oczywiście macie honora z chińskiej dystrybucji.