Tydzień temu mogliśmy zobaczyć zdjęcia drugiej już odsłony Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5 na rok 2016. Design przyszłych urządzeń z serii A od Samsunga w dużej mierze nawiązywać będzie do flagowego Galaxy S6. Dziś w sieci pojawiły się już kolejne zdjęcia 2. generacji Galaxy A5 oraz pierwsze zdjęcia, również drugiej odsłony, Galaxy A7.

Nowe zdjęcia Samsung Galaxy A5 2016 i Galaxy A7 2016 są w lepszej rozdzielczości od tych wcześniejszych. Dlatego też w oczy rzucają się duże ramki nad i pod ekranem. Jak dla mnie szpeci to wygląd i moim zdaniem nie powinno to mieć miejsce w smartfonach z wysokiej półki, jakim niewątpliwie będzie A7. Natomiast Galaxy A5 zaliczany raczej będzie do średniej klasy, więc tutaj aż tak większej uwagi na to bym nie zwracał, co nie zmienia faktu, że nawet w takich urządzeniach producent powinien stosować mniejsze ramki. Żyjemy w końcu w XXI wieku. W oczy rzuca się też przycisk Home, który jest bardzo duży.

Oprócz zdjęć poznaliśmy specyfikację obu modeli. Ta w przypadku Galaxy A5 się potwierdza, dlatego odsyłam Was do poprzedniego wpisu klikając tutaj. Tam również zobaczycie specyfikację Galaxy A3. Jeśli chodzi natomiast o specyfikację Galaxy A7 2016 to prezentuje się ona następująco.

Według benchmarku Galaxy A7 (2016) wyposażony jest w 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości Full HD. Serce smartfona stanowi 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 615, który jest taktowany zegarem 1,5 GHz i wspierany grafiką Adreno 405. Za płynne przechodzenie między aplikacjami odpowiadać będzie 3 GB RAM, zaś na przechowywanie plików posłuży nam 16 GB pamięci flash. Zdjęcia wykonamy dwoma aparatami – głównym w rozdzielczości 13 Mpix i przednim w rozdzielczości 5 Mpix.

Co do samego systemu, to przypuszcza się, że w Galaxy A7 uświadczymy Androida 5.1.1 Lollipop, podobnie z resztą jak w A5 2016 i A3 2016.  Raczej mało prawdopodobne, że Samsung wypuści te modele z najnowszym Androidem, kiedy obecne flagowce jeszcze go nie posiadają. Choć jest to z pewnością bardzo słabe kryterium, to obawiam się, że zostanie ono spełnione i wyciągając A3, A5 i A7 z pudełka nie zobaczymy Androida 6.0 Marshmallow. Tak nie powinno być z nowościami. Przynajmniej ja mam takie zdanie. Oczywiście może okazać się inaczej.

źródło: Anzhuo przez PhoneArena