Podsumowanie

Galaxy Tab S2 8.0 to obecnie najciekawszy tablet Samsunga, a już na pewno jeden z lepszych biorąc pod uwagę te z 8-calowymi ekranami. Ja nie przepadam za dużymi dziesięciocalowcami, a biorąc pod uwagę fakt, że przez kilka lat używałem Note’a to można uznać, że 7 cali jest dla mnie za małe. Jak już wspomniałem, właśnie tablety z 8-calowymi ekranami to taki złoty środek, który da nam wszystkie funkcje, ale w znacznie poręcznym wydaniu. Przez długi czas stroniłem od tabletu z tradycyjnymi proporcjami 4:3, ale po krótkim kontakcie z Galaxy Tab S2 8.0 zmieniłem zdanie i po prostu się przekonałem. Z pewnością wpływ na to miało wysokiej jakości wykonanie z wygodną, praktyczną i smukłą (tylko 5,6 mm!) obudową, świetny ekran Super AMOLED, wreszcie dopracowane i szybko działające oprogramowanie , a także bateria, która długo trzymała tablet przy życiu.

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 / fot. galaktyczny
Samsung Galaxy Tab S2 8.0 / fot. galaktyczny

 

Owszem, Galaxy Tab S2 8.0 tabletem idealnym nie jest, ale nie jest mu też jakoś daleko do tego, by być. Ma kilka wad, których w zasadzie można było uniknąć. Mam tu na myśli brak portu podczerwieni, diody doświetlającej czy Gorilla Glass ochraniającego wyświetlacz. Część z nich było w poprzedniku, dlatego też ich brak niezbyt dobrze wygląda ciągle mając na uwadze fakt, że to obecnie topowy tablet Samsunga. Niektórzy do wad mogą zaliczyć ekran 4:3 czy dwa głośniki na jednej krawędzi, ale to wynika bardziej z kwestii konstrukcyjnych. W zasadzie wszystkie te wady są przesłonięte sporą ilością zalet.

Dla kogo jest więc Galaxy Tab S2 8.0? Przede wszystkim dla osób, które poszukują funkcjonalnego, ładnego, a zarazem poręcznego i lekkiego tabletu, który zapewni duża produktywność. Sprawdzi się idealnie, jeśli chcemy przejrzeć najnowsze informacje, sprawdzić maile czy zagłębić się w jakiejś elektronicznej książce, niekoniecznie włączając w tym celu komputer, a leżąc wieczorem wygodnie na łóżku. Będzie też można spokojnie na nim pograć w najnowsze tytuły dostępne na Androida, szczególnie gdy wyposażymy się w Book Cover i jakiś bezprzewodowy pad. Przez nowoczesny design tablet będzie też pasował do garnituru, choć nie do każdej kieszeni w marynarce się zmieści (taka w garniturze ma 13 cm, bardziej „luźna” niecałe 14 cm). Galaxy Tab S2 to bardzo dobry wybór, choć byłby jeszcze lepszy, gdyby jego cena była o 100-200 złotych niższa.

Plusy:

plus-iconAluminiowa obudowa i wysoka jakość wykonania
plus-iconPraktyczna obudowa szczególnie w wersji czarnej
plus-iconNajlepszy ekran w tabletach
plus-iconProporcje ekranu idealne do przeglądania Internetu i czytania
plus-iconMini jack, microUSB i głośnik na dolnej krawędzi
plus-iconDobrej jakości zdjęcia jak na tablet
plus-iconSprawnie działający czytnik linii papilarnych
plus-iconWysoka wydajność
plus-iconDługi czas pracy na baterii
plus-iconPakiet Microsoft Office i 100GB w chmurze OneDrive w zestawie

Minusy:

minus-iconEkran 4:3, który nie każdemu może pasować
minus-iconBrak portu podczerwieni
minus-iconNagrzewająca się obudowa pod większym obciążeniem
minus-iconBrak diody doświetlającej LED
minus-iconBrak szkła Gorilla Glass na ekranie
minus-iconGłośniki „stereo” umieszczone na jednej krawędzi
minus-iconNiestarannie wykonane otwory na etui, w których gromadzą się zabrudzenia
minus-iconDługi czas ładowania baterii

 

Sprzęt do testu dostarczył:

 

 


SPIS TREŚCI:

  1. PREMIERA | SPECYFIKACJA | OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ ZESTAWU
  2. WYGLĄD I WYKONANIE (Czytnik linii papilarnych, Wrażenia z użytkowania)  | EKRAN
  3. OPROGRAMOWANIE I FUNKCJE | APARAT
  4. WYDAJNOŚĆ I MULTIMEDIA | BATERIA
  5. PODSUMOWANIE | PLUSY I MINUSY