Choć jeszcze nie wszyscy zobaczyli na swoim smartfonie Androida w wersji Lollipop, to już pojawiają się informacje zawierające daty udostępnienia nowszej odsłony oznaczonej jako 6.0 Marshmallow dla niektórych urządzeń. Wszystko staramy się zbierać  w jednym wpisie, który dodatkowo został wyróżniony na stronie głównej i teraz musimy tam dodać trochę nowinek o aktualizacji smartfonów Samsunga. 

Zdaje się, że najnowszy Android 6.0 Marshmallow będzie lekarstwem na wszystkie dolegliwości Lollipopa, a szczególnie te, które popsuły pracę wielu urządzeń na zasilaniu z baterii. Ja sam tego doświadczyłem, bo Galaxy Note 4 z Lollipopem i nawet z późniejszymi poprawkami nie potrafił wytrzymać całego dnia roboczego, co w efekcie sprowadzało się do tego, że w ciągu dnia musiał być przynajmniej raz i solidnie doładowywany. Podobno Marshmallow ma znacznie poprawić zarządzanie energią i liczę na to, że tak będzie.

Do sieci przedstała się lista urządzeń Samsunga, które w najbliższych miesiącach mogą liczyć na aktualizację do Marshmallow’a. Nikogo nie powinno dziwić, że na pierwszy ogień pójdą dwa najnowsze smartfony, czyli Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 5, które aktualizację mają zobaczyć już w grudniu. Trochę dłużej będą musieli poczekać posiadacze flagowych modeli Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, bo nowa wersja systemu ma być udostępniona w styczniu 2016 roku, a miesiąc później Marshmallow trafi do Galaxy Note 4 i jego kolegi z zakrzywionym ekranem – Galaxy Note Edge.

Smartfony Samsung - aktualizacja do Marshmallow / fot. Times News
Smartfony Samsung – aktualizacja do Marshmallow / fot. Times News

 

Na aktualizację mogą liczyć też takie smartfony jak Galaxy S5 i Galaxy Alpha, co może sugerować, że Samsung pominie wersję 5.1 Lollipop i od razu udostępni nowszego Androida. Marshmallow w tak zwanej drugiej fazie aktualizacji ma też zagościć do smartfonów z serii Galaxy A – Galaxy A3, Galaxy A5 i Galaxy A7 oraz serii Galaxy E – Galaxy E5 i Galaxy E7. Konkretne daty premiery dla tych smarfonów nie są jeszcze znane, ale z pewnością aktualizacja nie pojawi się wcześniej niż w marcu przyszłego roku. Nie wydaje mi się też, że jest to lista zamknięta, bo skoro Marshmallow’a ma dostać taki Galaxy E5 to Galaxy J5 czy Galaxy J7 też powinny być wspierane.

źródło: Times News przez Tabletowo