Jak sięgam pamięcią, Huawei nie do końca udaje się wszystko zachować w tajemnicy przed premierą nowego urządzenia. Było tak w przypadku zarówno Huawei P8 jak i Huawei Mate S, gdzie wygląd urządzenia, choć nieoficjalnie to poznaliśmy na chwilę przed premierą. Podobnie jest z następcą Huawei Mate 7, który pojawił się na nowej grafice, a także krótkim filmie. 

Mimo tego, że Huawei Mate 8 jest następcą Mate’a 7 aniżeli zaprezentowanego na IFA w Berlinie smartfonu Mate S, to jest bardziej zbliżony właśnie do tego drugiego. Nie trudno zauważyć podobieństwa patrząc na powyższe zdjęcie. Mate S bardzo dobrze wspominam i wygląda na to, że z Huawei Mate 8 będzie tak samo, bo ma podobną, aluminiową obudowę i różni się tylko detalami. Do tych detali zalicza się przede wszystkim obiektyw aparatu i czytnik linii papilarnych, które teraz będą okrągłe. Może w Mate 9 będą w kształcie trójkąta, hmm?

Powyższa grafika i krótki film pojawił się na Twitterze za sprawą OnLeaks, który zdradził też wymiary nowego smartfonu od Huawei. Według niego Mate 8 będzie sporo większy od Mate S i trochę grubszy, a to wszystko za sprawą tego, że pod obudową znajdziemy dużo pojemniejszy akumulator 4000 mAh, a z przodu aż 6-calowy wyświetlacz (mam nadzieję, że tez AMOLED jak w Mate S). Mnie to pasuje, bo wolę mieć o milimetr grubszy smartfon, ale znacznie większą baterię.

Premiera Mate 8 ma odbyć się w przyszłym tygodniu, dokładnie 26. listopada, o czym pisaliśmy tutaj.

źródło: OnLeaks