Jeśli kojarzycie urządzenia w formie mniejszego laptopa z obracanym ekranem, to na pewno przed oczami macie też serię Yoga od Lenovo. Obecnie jest już trzecia generacja tych ciekawych komputerów z bardzo udanymi modelami Yoga 500, które ostatnio wkroczyły na sklepowe półki. W ślad Lenovo poszła też inna chińska firma Voyo, która wprowadziła do sprzedaży urządzenie 2w1 o nazwie WinPad A1 Plus.

Urządzenia 2w1 są bardzo popularne, bo łączą produktywność laptopa z wygodą i mobilnością tabletu. Takie konstrukcje przeważnie są mniejsze, ale równie wydajne i funkcjonalne co typowe 15,6-calowe laptopy. Kluczowym rozwiązaniem takiego sprzętu jest możliwości obrócenia ekranu nawet o 360 stopni, co w efekcie daje większy tablet, na którym możemy przejrzeć newsy czy sprawdzić pocztę, przykładowo leżąc wygodnie na łóżku. Ale to nie wszystko bo kombinacji jest jeszcze kilka. Urządzenie 2w1 można postawić w formie prezentera, gdzie widoczny jest tylko ekran (laptop leży na klawiaturze), tak zwanego namiotu przydatnego podczas prowadzenia prezentacji czy mojej ulubionej, autorskiej pozycji „na lokaja”, trzymając sprzęt na przedramieniu. W tych wszystkich pozycjach może pracować nie tylko Yoga, ale też WinPad A1 Plus od Voyo.

Voyo WinPad A1 Plus / fot. GearBest
Voyo WinPad A1 Plus / fot. GearBest

 

WinPad A1 Plus to niewielki laptop z 11,6-calowym, dotykowym ekranem IPS Full HD, który jest bliźniaczo podobny do komputerów Yoga od Lenovo. Różnica tylko w tym, że propozycja od Voyo jest sporo tańsza, choć z nieco słabszą specyfikacją. Laptop oparty jest na procesorze Intel Atom Z3735, którego cztery rdzenie mogą pracować z maksymalną częstotliwością 1,83 GHz. Układ jeszcze dobry, choć niezbyt świeży (premiera I kwartał 2014 roku) i widziałbym tutaj któryś z mocniejszych i nowszych procesorów Cherry Trail. W WinPad A1 Plus jest też 2 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, ale bez problemu można dołożyć dodatkową pamięć w formie karty microSD. Komputer ma też 7. generację karty graficznej od Intela, więc jest w stanie odtworzyć film w wysokiej rozdzielczości czy uruchomić nieco starsze gry.

Voyo WinPad A1 Plus / fot. GearBest
Voyo WinPad A1 Plus / fot. GearBest

 

Urządzenie 2w1 od Voyo wyposażono w ogromną baterię 10000 mAh, która według producenta da od 6 do 8 godzin pracy i głośniki stereo. WinPad A1 Plus w przeciwieństwie do laptopów Yoga ma nie tylko przednią, ale też tylną kamerkę, choć rozdzielczości ich matrycy lepiej przemilczeć – odpowiednio VGA i 2 megapiksele. Jest Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth, dwa porty USB 2.0, mini jack 3,5 mm, a nawet microHDMI. WinPad A1 Plus waży 1,8 kg i ma tylko 16 mm grubości. Laptop jest dostępny w ofercie GearBest i został wyceniony na dokładnie 254,99 dolarów, czyli nie licząc podatków około 1000 złotych.

źródło:GearBest