Obecny rok powoli dobiega końca, tak więc producenci smartfonów powoli zaczynają ujawniać, które urządzenia w pierwszej kolejności dostaną najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. Wczoraj informowaliśmy Was, że firma OnePlus rozpoczęła pracę nad najnowszym oprogramowaniem dla swoich smartfonów i na początku przyszłego roku ruszy ich aktualizacja. Kilka dni temu wyciekła też lista smartfonów Samsunga, które dostaną najnowszą aktualizację. Co prawda nie jest ona oficjalna, czyli nie została jeszcze ogłoszona przez samego Samsunga, ale większość tych smartfonów na pewno może liczyć na Androida 6.0. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Teraz przyszła kolej na Asusa.

Swoje pięć groszy odnośnie ogłaszania aktualizacji dla smartfonów dołożyła również firma Asus, która oficjalnie podała listę smartfonów, które mogą liczyć na najnowszą wersję mobilnego systemu od Google. Jak czytamy na stronie Asusa tymi smartfonami są: Asus PadFone S (PF500KL), ZenFone Selfie (ZD551KL), dwie wersje Zenfone 2 o nazwie kodowej ZE550ML i ZE551ML, Zenfone 2 Deluxe oraz pięć modeli ZenFone 2 Laser o oznaczeniu ZE500KG, ZE500KL, ZE550KL, ZE600KL i ZE601KL.

Jak widać, Tajwańczycy chcą zaktualizować sporą ilość swoich smartfonów, co powinno nas cieszyć. Nie wiadomo, czy firma doda jeszcze jakieś inne modele do tej listy. Podczas ogłaszania oficjalnej listy smartfonów nie poznaliśmy niestety dokładnego terminu rozpoczęcia aktualizacji. Możemy być jednak pewni, że Asus rozpoczął prace nad wdrażaniem Androida Marshmallow, tak więc użytkownikom, któregoś z modeli zostaje tylko czekać.

źródło: Asus przez GSMArena