Nie tylko smartfony czekają na zaktualizowanie ich systemu do najnowszego Androida. W kolejce czekają też inteligentne zegarki, które pracują w oparciu o oprogramowanie Android Wear. Najnowsze informacje donoszą, że smartwatche z systemem od Google zostaną zaktualizowane w najbliższych miesiącach.

Kiedy możemy się spodziewać updateu, gdy mówimy o najbliższych miesiącach? Niestety w tej chwili trudno to stwierdzić, nie ma konkretnych informacji na ten temat, więc może to być grudzień, a nawet pierwsze miesiące przyszłego roku. Raczej mało prawdopodobne, że Android 6.0 Marshmallow przywędruje na smart-zegarki z Android Wear jeszcze w tym miesiącu. Jednego możemy być pewni – Google ma już opracowanego Androida Marshmallow pod system dla urządzeń wearables z Android Wear, dlatego zoptymalizowanie go pod konkretne urządzenie nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

Jak zapewne wiecie, ponad tydzień temu firma LG zaprezentowała drugą generację swojego inteligentnego zegarka – LG Watch Urbane 2nd Edition LTE. Co ciekawe, jest to pierwszy na świecie smartwatch, który w dniu premiery pracował z aktualizacją Android 6.0 Marshmallow dla Android Wear. Dlatego pojawiły się pogłoski, że już wkrótce zobaczymy fale aktualizacji dla innych modeli zegarków z Android Wear.

Jeśli chodzi o nowości, które niesie ze sobą Android 6.0 Marshmallow dla Android Wear, to między innymi nowy model uprawnień aplikacji, wsparcie głośników, czy wsparcie dla procesorów Intel x86, który po raz pierwszy został użyty w ekskluzywnym zegarku o nazwie TAG Heuer Connected (premiera miała miejsce w poniedziałek w ubiegłym tygodniu).

źródło: AndroidDevelopersBlog przez PhoneArena