Po pojawieniu się Samsunga Galaxy J3⑥ w Federalnej Komisji Łączności (FCC), a potem w chińskim odpowiedniku FCC, poznaliśmy jego bardzo prawdopodobny wygląd oraz specyfikację. Dzisiaj mamy już oficjalne dane na temat nowego smartfona od Koreańczyków, a to dlatego, że dzisiaj Galaxy J3⑥ doczekał się premiery.

Na początku warto wspomnieć, że najnowsza propozycja Samsunga w postaci Galaxy J3⑥ jest bardzo podobna do smartfona Galaxy J5, albo do Galaxy On5, który został niedawno zaprezentowany. Mam tutaj na myśli specyfikację, która w niektórych miejscach niczym się nie wyróżnia. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to prezentuje się on na prawdę świetnie. I mówimy tutaj o budżetowcu, co jak wiemy, różnie z tym bywa. Cieszy więc fakt, że Samsung zaczął również przykładać więcej wysiłku w design urządzeń z najniższej półki.

Samsung Galaxy J3⑥ posiada 5-calowy wyświetlacz, wykonany w technologii Super AMOLED o rozdzielczości HD. Takie połączenie dało zagęszczenie pikseli na poziomie 294 ppi. Oprócz tego w środku znajdziemy 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara do 1,2 GHz, który zaś wspierany jest przez 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Jest to zatem minimum w dzisiejszych czasach i trochę zastanawia mnie to, dlaczego Samsung nie wkłada już 2 GB RAM do budżetowców skoro chce podtrzymać pierwsze miejsce. Tym bardziej, że konkurencja już od jakiegoś czasu stosuje taką praktykę. Jeśli natomiast chodzi o pamięć wewnętrzną, to wynosi ona tylko 8 GB, ale na szczęście w J3⑥ znajdziemy slot na kartę microSD.

Samsung Galaxy J3⑥
Samsung Galaxy J3⑥ / fot. Samsung

 

Z tyłu smartfona znajdziemy 8 Mpix aparat główny, zaś z przodu kamerkę w rozdzielczości 5 Mpix. Całość zasila bateria o dosyć dużej pojemności 2600 mAh, a za prace odpowiada Android Lollipop w najnowszej wersji 5.1.1 wraz z nakładką TouchWiz. Urządzenie ma grubość 7,9 mm. Z takich smaczków jeszcze dodam, że po podwójnym naciśnięciu przycisku Home szybko przejdziemy do aplikacji aparatu oraz znajdziemy tryb bardzo niskiego zużycia energii, który dobrze znamy z flagowców.

Samsung Galaxy J3⑥
Samsung Galaxy J3⑥ / fot. Samsung

 

Cena na tą chwile nie jest znana, ale mówi się, że nie przekroczy 200 dolarów. Galaxy J3⑥ dostępny jest tylko w Chinach, ale może też zostanie uruchomiony w innych krajach, właśnie ze względu na to, że pojawił się w FCC.

Samsung Galaxy J3⑥
Samsung Galaxy J3⑥ / fot. Samsung

 

źródło: Samsung przez SamMobile