Nexus 5X to ostatnia nowość od LG i jak wiadomo jede nz dwóch nnowych Nexusów, powstałych we współpracy z Google i pracujących pod kontrolą Androida w wersji 6.0 Marshmallow. Nexus od LG pojawił się w Polsce pod koniec października i wbrew wcześniejszym spekulacjom, cena okazała się wyższa od tej którą zapowiadano przed premierą. Teraz jest trochę taniej. 

Mam wrażenie, że to na Nexusie 6P od Huawei skupiła się cała uwaga, a 5X został niejako przesunięty na drugi plan. Coś w tym jest, bo z tych dwóch też wybrałbym smartfon od Chińczyków, choć może to być trochę utrudnione, bo w przeciwieństwie do Nexusa 5X, jeszcze go nie ma w Polsce. Nexus 5X uznawany jest przez wielu za bezpośredniego następcę Nexusa 5, gdzie zastosowano przemyślaną specyfikację ze Snapdragonem 808 na czele. Każdy kto chciał od razu po premierze go zdobyć musiał wyłożyć 2199 złotych. Dzisiaj i tylko dzisiaj można zaoszczędzić 200 złotych.

LG Nexus 5X - Gorący Strzał / fot. X-KOM
LG Nexus 5X – Gorący Strzał / fot. X-KOM

 

Nexus 5X pojawił się w dzisiejszym Gorącym Strzale w sklepie X-KOM i do godziny 22:00 lub wyczerpania zapasów jest do kupienia za 1999 złotych. To dobra cena jeśli ktoś rzeczywiście się uparł na nowego Nexusa, choć zakładam, że powinna być jeszcze o przynajmniej te 3 stówki niższa. Nexus 5X jest dostępny w kolorze czarnym i z 32 GB pamięci wewnętrznej.

źródło: X-KOM