Samsung Gear S2 został oficjalnie zapowiedziany 31 sierpnia tego roku. Od tamtej chwili smartwatch cieszy się sporym zainteresowaniem. Potwierdza to chociażby dobra sprzedaż Samsung Gear S2 w Chinach, gdzie w pierwszych 8 godzinach rozszedł się w 180 tysiącach egzemplarzy. Jak wygląda sprzedaż w Europie? Niestety nie zostały jeszcze ujawnione takie informacje, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dowiemy się jak sobie radzi inteligentny zegarek od Samsunga na najważniejszych rynkach Starego Kontynentu. Tymczasem dowiadujemy się, że Gear S2 otrzymał aktualizację nowego oprogramowania, a tym samym nowe funkcje.

Samsung Gear S2 nie pojawił się jeszcze na wszystkich rynkach, a mimo to już otrzymał nową aktualizację oprogramowania. Najnowszy update dla Gear S2 został udostępniony jak na razie na rodzimym rynku producenta, czyli w Korei Południowej i przynosi ze sobą kilka nowych, ciekawych funkcji, które mają jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z urządzenia. Dzięki stronie XDA mogliśmy poznać wszystkie szczegóły odnośnie nowych funkcji.

fot. XDA
fot. XDA

 

Jedną z nowości jest dodanie opcji automatycznego otwierania aplikacji, dzięki której po poruszaniu się w menu aplikacji, zatrzymaniu się i/lub wybraniu interesującej nas apki, zostanie ona automatycznie otworzona. Nie będziemy musieli w nią kliknąć, aby ją uruchomić, co zaoszczędzi nam kilka sekund. Wraz z nową aktualizacją będzie można wybrać więcej opcji odnośnie tego, przez ile czasu ma podświetlać się ekran w Gear S2 – 15 sek, 30 sek, 1 min lub 5 min. Dodatkowo użytkownicy w Korei dostali nowe aplikacje, jak na przykład aplikacja World clock, która pokaże czas jaki jest obecnie w innych krajach, aplikację Nawigacja (tylko Korea Południowa), czy Flipboard, którą nikomu nie trzeba przedstawiać, bo jest w smartfonach Samsunga. Innym dodatkiem jest możliwość powiększenia samego tekstu powiadomień po dwukrotnym dotknięciu jeszcze przed „wejściem” do tegoż powiadomienia. Symbol budzika został zastąpiony prostą i bardziej tradycyjną ikoną.

fot. XDA
fot. XDA

 

Nie ma na tę chwilę informacji odnośnie tego, kiedy aktualizacja będzie gotowa dla Samsung Gear S2 w innych krajach. Możemy jedynie przypuszczać, że nowe oprogramowanie zostanie udostępnione w najbliższych tygodniach w tych krajach, gdzie Gear S2 jest już dostępny. W Polsce również.

źródło: XDA przez SamMobile