Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nietypowe, niespotykane rozwiązania w dziedzinie nowej technologii. Mam tutaj na myśli łączenie technologii z innymi przedmiotami, które i tak wykorzystujemy na co dzień, które służą nam do jednej (czasem kilku) czynności. Pewnie słyszeliście o półkach, stojakach, lampkach, w których zamontowano bezprzewodową ładowarkę, dzięki czemu można w każdej chwili naładować swój smartfon bez szukania kabla. A co powiecie na umieszczenie ładowarki w monitorze? Firma Samsung ma taki monitor w swojej ofercie i, co ciekawe, jest już dostępny na polskim rynku.

Samsung SE370 to pierwszy na świecie monitor z technologią bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych, który zawitał również do Polski. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy wygodne, komfortowe, i co ważne, bezprzewodowe ładowanie naszych smartfonów i tabletów. Ładowanie odbywa się za pomocą najpopularniejszego standardu ładowania bezprzewodowego Qi. Po położeniu naszego urządzenia na podstawce monitora rozpocznie się ładowanie. Trzeba pamiętać jedynie o tym, że nie wszystkie urządzenia obsługują taki standard, bądź najzwyczajniej w świecie nie posiadają takiej technologii, dlatego warto przed zakupem monitora sprawdzić, czy nasze sprzęty wspierają takie ładowanie. Z funkcją bezprzewodowego ładowania w monitorze Samsung SE370 kompatybilne są smartfony Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, a także Galaxy S5 i Galaxy Note 3 oraz Galaxy Note 4, które posiadają pokrywę baterii Wireless Charging Battery Cover.

Samsung SE370
Samsung SE370 / fot. Samsung

 

Możemy być pewni, że Samsung SE370 zapewni nam doskonałe warunki pracy i rozrywki podczas grania w nasze najlepsze gry, czy podczas oglądania ulubionych filmów. Świadczy o tym specyfikacja, która wygląda następująco. SE370 dostępny jest w dwóch wariantach o różnej wielkości ekranu – 24-cali (S24E370DL) i 27-cali (S27E370DS). Każdy z nich dostał rozdzielczość Full HD i panel PLS (Plane-to-Line-Switching), który zapewnia szerokie kąty widzenia (178°), zarówno w pionie, jak i w poziomie oraz wysokie odwzorowanie kolorów (16,7 miliona kolorów). Obraz wyświetlany jest w standardzie 16:9. Dodatkowo czas reakcji wynosi 4 ms, jasność to 250 cd/m2 w modelu S24E370DL oraz 300 cd/m2 w S27E370DS. Jeśli chodzi o gniazda, to w monitorze SE370 znajdziemy 1x HDMI (1.4), 1x DP (1.2), 1x D-Sub.

Warto wspomnieć, że monitor posiada tryb oszczędzania wzroku, który minimalizuje negatywny wpływ niebieskiego światła oraz eliminuje migotanie, zapobiegając nadmiernemu obciążaniu oczu. Z innych ciekawych funkcji warto wymienić Eco Saving Mode, Magic Bright, Magic Upscale, Game Mode, Eye Saver (odpowiada za redukcję emisji światła niebieskiego), Flicker Free (eliminuje migotanie obrazu) oraz FreeSync.

Samsung SE370
Samsung SE370 / fot. Samsung

 

Trzeba przyznać, że ciekawa oferta w portfolio Samsunga. Przed monitorem spędzam większość swojego czasu, podczas pracy i rozrywki i fajnie byłoby, aby wykorzystać go jeszcze jako ładowarkę dla mojego Galaxy Note 4. Jeśli będę rozglądał się za nowym monitorem, to na pewno będę szukał takiego, który wyposażony będzie właśnie w taką technologię bezprzewodowego ładowania. Wtedy jedyny, obecny kabel od mojej ładowarki zniknie z mojego biurka.

źródło: Samsung