Większość tanich tabletów, które znajdziemy w Polsce mogą równie dobrze służyć jako deska do krojenia czy trochę droższa podstawka pod gorący kubek. Niestety w cenie do powiedzmy 300 złotych bardzo ciężko jest znaleźć coś godnego uwagi. A jeśli dołożymy jeszcze do tego modem 3G? W Polsce o takim tablecie możemy zapomnieć i musimy swój wzrok skierowań w kierunku Państwa Środka, przykładowo na siedmiocalowy tablet od firmy Teclast. 

Chiński Teclast ma już w swoich dorobku kilka ciekawych tabletów jak chociażby mocny Teclast X98 Pro z procesorem Intel Atom x5 i systemem Windows 10 czy Teclast X98 Air III, który jest kilkukrotnie tańszą, ale niekoniecznie gorszą alternatywą dla iPad’a Air od Apple, tyle, że na Androidzie. Mnie osobiście podobają się tablety, które mają tak zwany tryb dualboot, czyli możliwość uruchomienia zarówno Androida jak i Windowsa. Takie też Teclast ma i w sumie właśnie dzięki takim modelom tabletów jest znany.

Teclast X70 R to z kolei nietypowy budżetowiec, którego producent niezbyt trafnie określił mianem phabletu. W rzeczywistości to tablet z 7-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, oparty na Androidzie 5.1 Lollipop i z czterordzeniowym procesorem Intel Atom x3-C3230 w środku. Do tego dochodzi jeszcze 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, co obecnie szału nie robi, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że tablet kosztuje około 220 złotych (z podatkiem ok. 270 złotych) to już zmienia postać rzeczy. Najważniejsze jest jednak to, że Teclast X70 R ma wbudowany modem 3G, dzięki czemu można wykonywać i odbierać połączenia głosowe.

Teclast X70 R / fot. GearBest
Teclast X70 R / fot. GearBest

 

Tablet dysponuje jeszcze dwoma aparatami, których w zasadzie mogłoby nie być, baterią o pojemności 3000 mAh oraz standardowym zapleczem łączności – ma Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.0 i GPS. Teclast X70 R jest dostępny w ofercie sklepu GearBest w cenie 57,59 dolarów.