Po wielu spekulacjach i plotkach odnoście nadchodzącego nowego urządzenia od chińskiej firmy Xiaomi wreszcie możemy podziwiać go oficjalnie. Właśnie dzisiaj odbyła się premiera Xiaomi Redmi Note 3 w Chinach, przez co wiemy już o nim wszystko. Na początku należy wspomnieć, że jest to pierwszy metalowy smartfon w portfolio Xioami, który jest wstanie odczytać nasze palce, dzięki czytnikowi linii papilarnych. Na uwagę zasługuje również dosyć pojemna bateria, która przy niemałym ekranie może okazać się ratunkiem w niejednej sytuacji.

Zastosowanie metalowej obudowy dla nas nie jest czymś nowym, bo pewnie wielu z nas posiada smartfon wykonany z takiego materiału, natomiast dla firmy Xiaomi jest to coś nowego, ponieważ Redmi Note 3 to ich pierwsze urządzenie z metalową obudową. Cieszy zatem fakt, że nawet chińskie firmy sięgają po materiał premium. Dobra, metal metalem, ale co, jeśli chodzi o sam design smartfona? Niestety tutaj producent się nie namęczył, ponieważ, mimo zastosowania metalowej obudowy, wygląd praktycznie się nie zmienił na tle poprzednika, a szkoda. Zmieniła się natomiast jego grubość, która teraz wynosi 8,65 mm, czyli nieco więcej od poprzedniej generacji. Waga wynosi 164 g.

Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi Redmi Note 3 / fot Xiaomi

 

Jak to się czasem mówi, pokaż kotku co masz w środku. Przyszła, więc pora na opis tego, co znajdziemy w środku. Xiaomi Redmi Note 3 wyposażony został w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który chroni szkło Gorilla Glass (nie podano, której generacji – stawiam na trzecią). Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio X10 o taktowaniu 2,0 GHz, wpierany 2 lub 3 GB RAM (w zależności od wersji). Smartfon występować będzie też w dwóch różnych wielkościach pamięci wbudowanej – 16 i 32 GB. Podstawowy model zatem zobaczymy w konfiguracji z 16 GB flash i 2 GB RAM, natomiast ulepszoną wersję z 3 GB RAM i 32 GB ROM. Niestety Redmi Note 3 nie ma wejścia na kartę pamięci.

Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi Redmi Note 3 / fot Xiaomi

 

Reszta specyfikacji obejmuje 13 Mpix aparat główny z autofokusem, 5 Mpix aparat z przodu, pojemną baterie 4000 mAh i skaner linii papilarnych, umieszczony z tyłu pod aparatem. Xioami zapewniał na konferencji, że jego Redmi Note 3 można odblokować w 0,3 sekundy i, że skaner można wykorzystać do płatności mobilnych. Dodatkowo w smartfonie znajdziemy dwa sloty na kartę SIM (oba wspierają LTE), nakładkę producenta MIUI i Androida 5.1.1 Lollipop.

Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi Redmi Note 3 / fot Xiaomi

 

W tej chwili wiadomo, że Redmi Note 3 dostępny najpierw będzie w Chinach i kosztować będzie 899 jenów (ok. 560 zł) i 1099 jenów (ok. 690 zł) odpowiednio za wersję 16 GB i 32 GB. Smartfon będzie dostępny w kolorze srebrnym, złotym i ciemnoszarym, a do sprzedaży trafi 27 listopada.

Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi Redmi Note 3 / fot Xiaomi

 

źródło: Xiaomi przez PhoneArena