No przecież nie mogło być inaczej. Już ponad tydzień temu, przy okazji pojawienia się w sieci pierwszych zdjęć nowego smartfonu od Huawei wiedziałem, że jego ostateczny wygląd poznamy jeszcze przed oficjalną premierą. Nie udało się zachować w tajemnicy Mate’a S i podobnie jest z następcą ubiegłorocznego Mate’a 7. Tak wygląda Huawei Mate 8!

Oficjalna premiera jest zaplanowana dopiero na jutro, ale my już doskonalne wiemy, co zobaczymy w trakcie konferencji. Na pewno będzie to Huawei Mate 8, którego zdjęcia za sprawą Steve’a Hemmerstoffer’a (człowieka odpowiedzialnego też za OnLeaks) pojawiły się w Internetach. Dzięki kilku zdjęciom prasowym możemy przyjrzeć się nowemu smartfonowi z niemal każdej strony. Widać spore podobieństwo do Mate’a S, ale detale w postaci okrągłego aparatu i czytnika linii papilarnych czy przyciągającej uwagę nieco odmienionej palecie kolorów sprawiają, że przyszły Mate wygląda lepiej niż zaprezentowany na berlińskich targach IFA smartfon Mate S.

Jedno ze zdjęć potwierdza też najważniejsze elementy specyfikacji. Wiemy, że sercem Huawei Mate 8 będzie procesor Kirin 950, który został wykonany w 16nm procesie technologicznych i w porównaniu do chociażby układu Kirin 930 czy Snapdragon 801 zapewni o 65-70% mniejsze zużycie energii. Będzie też spora bateria, bo o pojemności aż 4000 mAh, a inne źrodła mówią o 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnątrz urządzenia i 6-calowym wyświetlaczu AMOLED.

Choć o Mate 8 już wiemy całkiem sporo, to wstrzymajmy się do 26. listopada kiedy smartfon zostanie oficjalnie pokazany mobilnemu światu. Mnie ciekawi funkcja TrustZone, co może mieć związek z bezpieczeństwem w systemie.

źródło: Weibo, Twitter (stagueve) przez Tabletowo