Mimo, że mamy już praktycznie koniec roku, to wygląda na to, że niektóre firmy jeszcze mają coś w kieszeni i chcą to wyjąć i pokazać światu. Taką firmą jest LG, która dzisiaj zaprezentowała kolejne urządzenie ze średniej półki o nazwie LG Ray. Tak na marginesie, to idą święta, więc może Koreańczycy wyszli z założenia, że to ostatni moment, aby pokazać nowe urządzenie. W końcu kto nie oddaje się szaleństwu kupowania w okresie świąt. W takim czasie chętniej wydajemy pieniądze, więc LG z modelem Ray chce ugryźć jeszcze kawałek tortu na rynku smartfonów, aby polepszyć swoje statystki za rok 2015.

Wróćmy jednak do głównego bohatera tego wpisu, czyli do LG Ray. Jak nietrudno zauważyć, smartfon lekko odróżnia się od innych urządzeń tej firmy. Głównie za sprawą dwukolorowego frontu – górna ramka jest czarna, zaś dolna biała. Podobnie zresztą mamy w Galaxy J3⑥, który niedawno ujrzał światło dzienne. Co ważne, ramki są cienkie. Tylna klapka natomiast nawiązuje do tej znanej z flagowców, przez co nie pomylimy to urządzenie z konkurencyjnym smartfonem. Obudowa została w całości wykonana z plastiku, który imituje metal.

LG Ray posiada 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD, co przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 267 ppi. Za wydajność systemu odpowiada 8-rdzeniowa jednostka MediaTek MT6592M o taktowaniu 1,4 GHz, nie wspierająca technologii LTE, tak więc cieszyć się będziemy mogli tylko z dobrodziejstwa sieci 3G. Pomocy dostarczy 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a energii dostarczy bateria o pojemności 3000 mAh. Dodatkowo dostajemy 16 GB pamięci ROM, slot na kartę pamięci oraz 13 Mpix aparat główny z lampą LED i 8-megapiskelowy aparat frontowy. Całość pracuje w oparciu o Androida 5.1 Lollipop.

LG Ray
LG Ray / fot. LG

 

Jak już wspomniałem, LG Ray nie wspiera LTE, dlatego smartfon jest kierowany na rynki, gdzie nie ma technologi LTE lub jest ona słabo rozwinięta. Niestety LG nie zdradził dokładnej ceny, ale z zagranicznych informacji wynika, że LG Ray w Rosji został wyceniony na 15 000 rubli, czyli na około 990 zł. Jeśli okaże się to prawdą, to nie wróżę temu modelowi dużego sukcesu. Prawdopodobna cena jest za duża, jak na to co oferuje.

LG Ray
LG Ray / fot. LG

 

źródło: LG przez PhoneArena, GSMArena