Meizu m2 to najnowsza technologia dla młodych, tak przynajmniej ten smartfon reklamuje chiński producent. Trzeba przyznać, że jest w tym sporo prawdy, choć Meizu m2 może używać każdy, kto chce po prostu mieć tani, a jednocześnie w miarę wydajny, przemyślany smartfon z LTE i obsługą dwóch kart SIM. Meizu m2 to taka mniejsza odsłona m2 note, którego jakiś czas temu testowałem i którego teraz można kupić o stówkę taniej. 

Meizu m2 swoją światową premierę zaliczył pod koniec lipca tego roku, a od kilku tygodni jest też dostępny w Polsce. Mnie zaskoczył od razu, przede wszystkim całkiem niezłą specyfikacją, jak na smartfon, który w Chinachjest wyceniany na nieco ponad 100 dolarów. Dostajemy bardzo kompaktowe urządzenie z 5-calowym ekranem HD, czterordzeniowym MediaTek’iem, Androidem 5.1 Lollipop z Flyme OS, 2 GB RAM (rzadko się zdarza w tej cenie) i 16 GB na dane z możliwością włożenia karty pamięci. Do tego dochodzi jeszcze wspomniany tryb dual SIM i wsparcie dla LTE.

Początkowo Meizu m2 był dostępny w Polsce za 699 złotych i to była jego oficjalna cena detaliczna w naszym kraju. No właśnie, „była” to dobre słowo, bo teraz w X-KOM można go kupić o 100 złotych taniej, a jak się ktoś pośpieszy to dostanie jeszcze gratisowo kartę pamięci Patriot o pojemności 32 GB (wartość 39 złotych). Nieźle, bo nie dość, że smartfon tańszy o jakieś 15% to jeszcze możemy załapać się na przydatny dodatek. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów, a kartę otrzyma tylko 50 pierwszych osób, które zamówią i wprowadzą kod meizu-patriot.

źródło: X-KOM