Dział sprzętowy Noki został przejęty przez firmę Microsoft, przez co Finowie zostali pozbawieni możliwości prezentacji smartfonów pod swoja marką z godnie z umową. Nie oznacza to, że Nokia zamierza się poddawać. Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje, że fińska firma chce powrócić na rynek smartfonów już w przyszłym roku. Jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ do Internetu przedostało się kolejne zdjęcie przedstawiające Nokie C1.

Powrót w przyszłym roku (mówi się o jego końcówce, kiedy kończy się umowa z Microsoftem) jest całkiem możliwy. Nokia już udowodniła to w przypadku prezentacji tabletu N1, gdzie użyczyła swojego loga firmie Foxconn, przez co jest to tablet właśnie tej firmy. Takim zagraniem Nokia ominęła warunki w umowie podpisanej z Amerykanami. Podobnie ma być w przypadku smartfona C1, gdzie Nokia użyczy swojego loga jednemu ze swoich partnerów.

Co do samego zdjęcia, to nie ma pewności, co do jego autentyczności. Nowy render pokazuje Nokie C1 z interfejsem Androida w połączeniu z Z Launcher oraz interfejs z systemem Windows. Sugerować może to, że będziemy mogli wybierać między jednym, a drugim system. Pojawiło się zatem sporo głosów, że jest to tylko koncept i zdjęcie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście dla osoby, która zna się na grafice to nic trudnego stworzyć taką fotografię. Wystarczy zebrać wszystkie plotki w jedną całość. Dlatego też trzeba podchodzić do tego zdjęcia z pewnym dystansem. Z drugiej jednak strony może okazać się, że w jakimś tam stopniu zdjęcie pokazuje wygląd Noki C1.

Podsumowując. Są duże przesłanki, że firma Nokia powróci na rynek smartfonów już w przyszłym roku. CEO Nokia – Rajeev Suri – powiedział, że jego firma zamierza wrócić do smartfonów pod koniec 2016 roku, kiedy to zakończy się umowa z Microsoftem. Mówi się, że pierwsze smartfony z Androidem zostaną ponownie zlecone marce Foxconn. Jednym z pierwszych urządzeń ma być wspomniana Nokia C1 widoczna na zdjęciu powyżej.

źródło: NPU