Dziś miała miejsce premiera smartfona od Oppo, który w ostatnim czasie pojawił się w TENAA, gdzie uzyskał odpowiedni certyfikat. Mowa o Oppo A53, o którym wiemy już wszystko. Niektóre informacje potwierdzają wcześniejsze plotki odnośnie niektórych parametrów technicznych zastosowanych w tym smartfonie.

Smartfon Oppo A53 niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych urządzeń. Wygląd zewnętrzny w małym stopniu nawiązuje do produktów Apple, ale nie jest on aż tak nachalny jak w przypadku zaprezentowanych dzisiaj X6 i X6 Plus od Vivo. Dlatego też mi osobiście całość nie przeszkadza.

Oppo A53 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, a więc w większą rozdzielczość niż się spodziewano (ostatnie plotki mówiły o rozdzielczości HD). Dobrze, że Oppo zdecydowało się na taką, a nie inną rozdzielczość. HD na 5,5-calowym ekranie aż tak by nie robiło wrażenia, z kolei rozdzielczość 2K negatywnie wpłynęłaby na baterię. Pod obudową znajdziemy 8-rdzeniową jednostkę Snapdragon 616 o taktowaniu 1,5 GHz, wspieraną przez grafikę Adreno 405 i 2 GB RAM. Na pliki dla użytkownika producent zapewnił 16 GB pamięci ROM, ale na szczęście w Oppo A53 znajdziemy slot na kartę pamięci, który wspiera karty o wielkości do 128 GB.

Oppo A53
Oppo A53 / fot. Oppo

 

Nie mogło zabraknąć jednej z najważniejszych w smartfonie rzeczy dla użytkownika w dzisiejszych czasach. Są to oczywiście aparaty. Główny dostał 13-megapikselową matrycę, zaś przedni aparat może pochwalić się 5 megapikselami, czyli standardową wielkością w ostatnim czasie. Całość zasila bateria o pojemności 3075 mAh, która ma wytrzymać do 300 godzin w trybie czuwania – tak zapewnia producent. Baterię będzie też można szybko naładować. Całość pracuje na Androidzie w wersji 5.1 Lollipop wraz z nakładką od producenta – ColorOS 2.1. Na koniec warto dodać, że Oppo A53 posiada moduł LTE, Bluetooth 4.0, GPS i A-GPS oraz port microUSB 2.0 i występuje też w wersji dual SIM. Cena oraz dostępność nie została ujawniona przez firmę Oppo.

Oppo A53
Oppo A53 / fot. Oppo

 

źródło: Oppo przez PhoneArena