Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Vivo oficjalnie zaprezentowała dwa nowe smartfony, które zostały pokazane w ramach nowej serii Vivo X. Mowa o smartfonach Vivo X6 i Vivo X6 Plus, które są bardzo podobne do obecnych iPhoneów. Na wstępie warto dodać, że smartfon może pochwalić się dużą ilością pamięci operacyjnej, świetnymi materiałami zastosowanymi w obudowie oraz bardzo dobrą specyfikacją.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Vivo, oficjalnie zaprezentowano smartfony Vivo X6 i Vivo X6 Plus. Oba urządzenia swoją stylistyką przypominają znany wszystkim wygląd z iPhonea 6s i 6s Plus. Czy to dobrze? Najlepiej jakby każdy odpowiedział sobie sam na to pytanie. Choć uważam, że czerpanie w niewielkim stopniu od konkurencji nie jest złym pomysłem, to tutaj Vivo poleciało po całości i w ponad 90% – przepraszam za wyrażenie – zerżnęło od Apple. Aż tak trudno coś dodać od siebie w design swoich urządzeń? Oczywiście sprawne oko wychwyci drobne różnice, ale są one tak niewielkie, że jak smartfony trafią do sprzedaży, to dla przeciętnego Kowalskiego odróżnienie ich od produktów Apple będzie bardzo trudne.

Vivo X6
Vivo X6 / fot. Vivo

 

Osoby bardziej spostrzegawcze od razu wychwycą te różnice. W Vivo X6 i X6 Plus przyciski głośności są ulokowane w jednym przycisku po prawej stronie (w nowych iPhoneach są one oddzielnie po lewej stronie). Innym, najbardziej wyróżniającym elementem jest nic innego jak logo producenta, które w urządzeniach od Vivo znajduje się z przodu i z tyłu, przyciski ekranowe i skaner linii papilarnych, który jest z tyłu. Kolejną drobną zmianą jest umiejscowienie przedniego czujnika, który jest z prawej strony głośnika (w iPhoneach jest nad głośnikiem). Reszta jest taka sama. Na koniec dodam tylko, że obudowa jest wykonana w całości z metalu i nie można ją rozebrać. To tyle jeśli chodzi o sam wygląd.

Vivo X6 Plus
Vivo X6 Plus / fot. Vivo

 

Specyfikacja Vivo X6 i X6 Plus

Przejdźmy teraz do opisania specyfikacji obydwu urządzeń. Vivo X6 posiada 5,2-calowy wyświetlacz Super AMOLED, podczas gdy Vivo X6 Plus może pochwalić się 5,7-calowym ekranem Super AMOLED. Oba smartfony wyposażone zostały w rozdzielczość Full HD, a szkło na krawędziach zostało zaoblone (2.5D), które chroni szkło Gorilla Glass. W środku znajdziemy 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6752 o maksymalnym taktowaniu zegara do 1,7 GHz, 4 GB LPDDR4 pamięci RAM oraz 32 GB ROM w X6 i 64 GB flash w X6 Plus.

Reszta specyfikacji obejmuje 13 Mpix aparat główny z podwójną dioda LED i szybkim fokusem, dzięki czemu aparat wyostrzy zdjęcie w 0,1 sekundzie. Aplikacja aparatu otwiera się po 0,6 sekundach, czyli bardzo szybko. Ciekawe jak będzie w rzeczywistości. Przedni aparat dostał 8 Mpix z szerokim obiektywem dedykowany zdjęciom selfie tak, aby uchwycić jak najwięcej obrazu. Vivo X6 dostał baterię 2400 mAh, natomiast Vivo X6 Plus baterię 3000 mAh i 4000 mAh – w zależności od wersji.

Vivo X6 Plus
Vivo X6 Plus / fot Vivo

 

Oba urządzenia pracują na Androidzie 5.1 Lollipop z nakładką FunTouch OS 2.5. Wspomniałem już o czytniku linii papilarnych, który znajduje się z tyłu, ale nie pisałem o tym, że umożliwia on odblokowanie smartfona w zaledwie 0,2 sekundy. Co ciekawe odczyt naszego palca może odbywać się pod kątem 360 stopni. Z takich smaczków dodam jeszcze, że nowe smartfony od Vivo wspierają wielozadaniowość, dzięki czemu na ekranie można wyświetlić dwie aplikacje jednocześnie.

Vivo X6
Vivo X6 / fot Vivo

 

Dostępność i cena

Smartfony dostępne będą w kolorze srebrnym, złotym i różowo-złotym już 7 grudnia w cenie około 390 dolarów (ok. 1570 zł) i 470 dolarów (ok. 1895 zł) odpowiednio za Vivo X6 i X6 Plus. W tej chwili nie wiadomo, czy nowości od Vivo wyjdą poza rynek chiński. Choć można się domyślać, że pojawią się na innych rynkach azjatyckich.

źródło: Vivo, PhoneRadar