Wczoraj poznaliśmy dwa flagowe smartfony od firmy Vivo – X6 oraz X6 Plus, które powalczą z innymi flagowcami na rynku chińskim. Oba urządzenia posiadają bardzo dobrą specyfikację oraz design, który został skopiowany od Apple. Poza wspomnianymi smartfonami, Vivo pokazał jeszcze inny smartfon, tym razem z najniższej półki. Jest nim Vivo Y51, który pojawił się na oficjalnej stronie firmy.

Chińczycy nie zapomnieli o osobach, które nie przykładają aż tak dużej chęci posiadania mocnych smartfonów, którym telefon ma jedynie służyć do komunikowania się z innymi. Dla takich użytkowników Vivo zaprezentował Y51, czyli budżetowy smartfon, ale za to nieodpychający swoim wyglądem, co na tej półce cenowej zbyt często się nie zdarza. Y51, nie inaczej, swoją stylistyką nawiązuje do flagowego X6, czy X6 Plus.

Vivo Y51
Vivo Y51 / fot. Vivo

 

Vivo Y51, jak wspomniałem, pojawił się na stronie dzięki czemu poznaliśmy szczegółowe parametry tego urządzenia. Y51 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o miernej rozdzielczości zaledwie 540 x 960 pikseli. Dlaczego? Przecież rozdzielczość HD nie wpłynęłaby aż tak bardzo na większe koszty produkcji. Sercem smartfona jest 64-bitowy Snapdragon 410, który dodatkowo wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM. Dużo jak na budżetowca prawda? Przynajmniej w jakimś tam stopniu jest to rekompensata za słabą rozdzielczość i tym samym Y51 będzie działał płynniej. Na dane zostało oddane 16 GB pamięci wbudowanej, którą można powiększyć maksymalnie do 128 GB.

Vivo Y51
Vivo Y51 / fot. Vivo

 

Jeśli chodzi o stronę fotograficzną, to w Vivo Y51 znajdziemy główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix oraz przedni z 5-megapikselową matrycą. Energii dostarczy bateria o pojemności 2350 mAh, co też przełożyło się na wymiary 143,8 x 71,7 x 7,52 mm i 157 gramów wagi. Urządzenie dostępne będzie w w w wersji dual SIM i oferuje łączność Wi-Fi, Bluetooth, GPS oraz radio FM. Całość pracuje na Androidzie 5.0.2 Lollipop i nie rozumiem dlaczego nie jest to 5.1. Przecież flagowce dostały właśnie Androida 5.1, który do najświeższych i tak nie należy.

Vivo Y51
Vivo Y51 / fot. Vivo

 

W sieci krążą plotki, że Vivo ma pokazać jeszcze kilka modeli, w tym Y51L, Y51A oraz Y37A. Pewnie zostaną one w najbliższym czasie także umieszczone po cichu na oficjalnej stronie producenta.

Vivo Y51
Vivo Y51 / fot. Vivo

 

źródło: Vivo przez GSMArena