Xiaomi Mi4 to flagowy smartfon Chińczyków, który jakby nie patrzeć swoje pięć minut miał już prawie dwa lata temu. Czekając na jego następcę, Xiaomi chce najwyraźniej wepchnąć w swój smartfon drugie życie, a to wszystko za sprawą nowego systemu. Nie, nie będzie to aktualizacja dla Androida 6.0 Marshmallow, a najnowszej odsłony systemu od Microsoftu – Windows 10 Mobile

Pierwsze wzmianki o współpracy Xiaomi z Microsoftem pochodzą jakoś z marca tego roku, kiedy rozpoczęły się prace nad mobilnym Windowsem dla Xiaomi Mi4. W tak zwanym międzyczasie ROM trafił do beta testerów. Kilkumiesięczne oczekiwanie w końcu się zakończy, o czym poinformował sam Lin Bin, prezes firmy Xioami za pośrednictwem lokalnego serwisu Weibo. Najwyraźniej Windows 10 Mobile dla Xiaomi Mi4 jest już w pełni gotowy, bo oprogramowanie ma się pojawić już 3 grudnia, czyli za dwa dni.

Czy Xiaomi Mi4 poradzi sobie z nowym systemem? Choć czas świetności ma już za sobą, to jeszcze może pochwalić się całkiem mocnym procesorem Snapdragon 801, 3 GB pamięci RAM i 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzi jeszcze 5-calowy wyświetlacz Full HD. Windows 10 Mobile ma być dostępny tylko dla Xiaomi Mi4 w wersji LTE.

źródło: Weibo przez PhoneArena