Tak szczerze, to nie sądziłem, że z końcem roku producenci będą jeszcze prezentować tak licznie swoje smartfony. Ostatnio na łamach galaktycznego mogliście przeczytać o kilku nowościach takich jak na przykład Huawei Mate 8, seria Galaxy A (2016), Vivo X6, X6 Plus, Y51, Oppo A53, LG Ray, czy chociażby Ulefone Be Touch 3. Do grona tych urządzeń dochodzi kolejny smartfon ze średniej półki, którym jestHuawei Enjowy 5S.

Smartfon Huawei Enjoy 5S pojawił się na oficjalnej stronie sklepu VMall, dlatego też poznaliśmy jego dokładną specyfikację i wygląd. Enjoy 5S jest wydajniejszą i ulepszoną wersją zaprezentowanego niedawno Enjoy 5, o którym więcej przeczytacie tutaj. Firma zdecydowała się wpakować wydajniejszy procesor oraz skaner linii papilarnych, którego nie uświadczymy w Enjoy 5. Niestety nie wszystko zostało polepszone. Bateria w Enjoy 5S jest mniejsza i ma pojemność tylko 2200 mAh (dla przypomnienia w Enjoy 5 bateria ma aż 4000 mAh). Oczywiście wpłynęło to pozytywnie na smukłość urządzenia, bo najnowsza propozycja Chińczyków ma grubość 7,6 mm (względem 9,7 mm grubości w Enjoy 5), ale negatywnie z pewnością na czas pracy na baterii. Wysokość (143,5 mm) i szerokość (71 mm) nie uległa zmianie. Ostatecznie mniejszy akumulator przyczynił się też na mniejszą wagę, która wynosi 135 gramów.

Huawei Enjowy 5S / fot. VMall
Huawei Enjowy 5S / fot. VMall

 

Za wydajność w smartfonie Enjoy 5S odpowiada 8-rdzeniowa jednostka MediaTek MT6753T o taktowaniu 1,5 GHz i 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Jak widać, procesor jest wydajniejszy, natomiast pamięć RAM jest taka sama jak w Enjoy 5. Taki sam jest także wyświetlacz, który w Enjoy 5S ma 5 cali, rozdzielczość HD i został wykonany w technologii IPS. Szkoda, że chiński producent nie pokusił się o lepszą rozdzielczość. Na dane dla użytkownika oddane zostało 16 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć do 128 GB.

Huawei Enjowy 5S / fot. VMall
Huawei Enjowy 5S / fot. VMall

 

Dodatkowo w Enjoy 5S znajdziemy 13-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy z przodu. Urządzenie pracuje w oparciu o Androida 5.1 Lollipop wraz z nakładką producenta EMUI 3.1 Lite. Miłym dodatkiem jest umieszczenie czytnika linii papilarnych z tyłu obudowy, co nawiązuje trochę do urządzeń z serii Mate. Za komunikację odpowiada moduł LTE, Bluetooth i WiFi. Enjoy 5S może posłużyć jako nawigacja, a to dzięki modułowi GPS z A-GPS i obsługuje tryb dual SIM.

Huawei Enjoy 5S będzie dostępny w dwóch kolorach – złotym i srebrnym. Cena ustalona została na poziomie 187 dolarów, co po przeliczeniu na nasze daje 755 złotych. Smartfon do sprzedaży trafi 10 grudnia i w pierwszej kolejności będą to Chiny.

źródło: VMall przez GSMArena