Mamy kolejną nowość od firmy ZTE. Dzisiaj Chińczycy zaprezentowali 5-calowego smartfona z serii Blade, który cechuje się niską ceną, nie przekraczającą 100 dolarów. Mowa o ZTE Blade A1, który też posiada bardzo ciekawą specyfikacją jak na urządzenie mid-range.

ZTE Blade A1 z pewnością nie grzeszy wyglądem. Porównanie z mydelniczką chyba pasuje tutaj w 100%, nie ma po  prostu nic co by wyróżniało design tego urządzenia na tle innych smartfonów. Obudowa świeci się jak nie powiem co i na dodatek jest wykonana z tworzywa sztucznego – prościej mówiąc z plastiku. No ale nie można było się spodziewać kokosów od tego typu urządzenia. Odnośnie designu w Blade A1, pojawiły się głosy, że jest on podobny do iPhone 5c i trudno się z tym nie zgodzić. Faktycznie, jakieś wspólne mianowniki są. Wygląd Blade A1 rekompensuje zdecydowanie jego cena, która obecnie wynosi 93 dolary. Można śmiało powiedzieć, że jest ona atrakcyjna, biorąc pod uwagę specyfikację.

ZTE Blade A1
ZTE Blade A1 / fot. cnBeta

 

ZTE Blade A1 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczość HD, a także w procesor MT6753 autorstwa MediaTek o taktowaniu 1,3 GHz. Wsparcie przyjdzie ze strony 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Ostatnio takie połączenie w średniakach pojawia się częściej. Dodam jeszcze, że pamięć wbudowaną można rozszerzyć kartą microSD.

ZTE Blade A1
ZTE Blade A1 / fot. cnBeta

 

Blade A1 na pewno wyróżni się od innych smartfonów zastosowanym przednim aparatem. Ma on rozdzielczość aż 8 megapikseli, więc ta oferta staje się jeszcze lepsza dla miłośników selfie. Główny aparat dostał 13-megapikselową matrycę. Energii dostarczy akumulator o pojemności 2800 mAh, a całość pracuje na Androidzie Lollipop w wersji 5.1. z nakładką Mifavor 3.2. Miłym akcentem jest umieszczenie skanera linii papilarnych z tyłu obudowy, który rozpozna palec pod kątem 360 stopni.

ZTE Blade A1
ZTE Blade A1 / fot. cnBeta

 

Smartfon dostępny będzie w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim, białym i szarym. Przyznacie, że paleta kolorów trochę przypomina tą z niektórych Lumii od Microsoftu. Cena jak już pisałem została ustalona na 93 dolary (ok. 375 złotych).

źródło: cnBeta przez GSMDome