Rynek smartwatchy rozwija się w dosyć szybkim tempie. Smart-zegarki w swojej ofercie mają już wszyscy liczący się giganci technologiczni, między innymi Samsung, Apple, LG, Sony, Huawei, ale swoje pięć groszy dorzuciło też sporo mniej znanych firm. Dziwić więc może niektórych, dlaczego HTC jeszcze nie ma w swoim portfolio takiego gadżetu. Tym bardziej, że tajwański producent powinien szukać gotówki praktycznie w każdej dziedzinie. Wygląda na to, że na początku 2016 roku zobaczymy smartwatch od HTC. Aż chce się powiedzieć, nareszcie!

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że firma HTC planuje zaprezentować swój pierwszy inteligenty zegarek w lutym w przyszłym roku. Coś może być na rzeczy, ponieważ na początku roku startują targi CES, a potem targi MWC. To właśnie na tych wydarzeniach poznajemy sporo nowości. Wiadomo nie od dziś, że HTC pracuje nad swoim smartwatchem, więc duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy go właśnie na MWC 2016.

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić gdzie dokładnie HTC One Watch (tak będzie się nazywać?) będzie dostępny i w jakiej cenie. Można jednak domyślać się jego wyglądu. Plotki z zeszłego roku mówiły już o okrągłym ekranie i  nie zapowiada się, aby było inaczej. Tym bardziej, że konkurencja w obecnym roku poszła w tym kierunku, stawiając właśnie na okrągłe wyświetlacze. Przypuszcza się, że ekran będzie miał rozdzielczość 360 x 360 pikseli, a urządzenie oprogramowanie Android Wear.

Przypomnijmy, że targi MWC 2016 odbędą się w dniach 22-25 lutego i może wtedy Tajwańczycy pokażą swój smartwatch. Firma HTC miała dużo czasu, aby przyglądać się poczynaniom konkurencji i uczyć się na ich błędach, dlatego mam nadzieje, że pokażą naprawdę przemyślanego i funkcjonalnego smartwatcha. Miejmy nadzieję, że tak będzie.

źródło: @evleaks przez PhoneArena