Polski oddział firmy Samsung dosyć szybko przedstawił szczegóły dotyczące nowej generacji smartfonów z rodziny Galaxy A. Oficjalna premiera smartfonów odbyła się raptem dwa dniu temu, gdzie poznaliśmy Galaxy A3 (2016), Galaxy A5 (2016) i Galaxy A7 (2016). Dzisiaj już wiemy, które smartfony do nas trafią i kiedy to się stanie. 

Skoro pierwsza generacja Galaxy A tak dobrze przyjęła się w Polsce, to było niemal pewne, że odświeżone modele na 2016 rok też zawitają do naszego kraju. Tak też się stanie o czym poinformował nas Samsung Polska w oficjalnym komunikacie prasowym. Premiera smartfonów Galaxy A (2016) w Polsce odbędzie się pod koniec stycznia 2016 roku i dotyczy ona modeli Galaxy A3 (2016) i Galaxy A5 (2016). Wygląda na to, że wprowadzenie nowych modeli na nasz rynek będzie wyglądało podobnie jak z poprzednią generacją, gdzie dopiero w późniejszym terminie zobaczymy największego przedstawiciela, czyli Galaxy A7 (2016).

Nowa seria Galaxy A (2016) / fot. Samsung
Nowa seria Galaxy A (2016) / fot. Samsung

 

Smartfony Galaxy A (2016) stały się jeszcze lepsze, biorąc pod uwagę nie tylko specyfikację, ale też wygląd i jakość wykonania. Mimo tego, że nadal wstrzelają się w średni segment to prezentują się równie dobrze, co modele jak Galaxy S6 czy Galaxy S6 Edge. Zresztą nic dziwnego, bo to właśnie najnowsze flagowce były inspiracją dla nowej serii Galaxy A. W Galaxy A na 2016 rok między innymi usprawniono aparaty dodając optyczną stabilizację obrazu (tylko w Galaxy A5 i A7), zmniejszając wartość przysłony do f/1.9 i dodając funkcję Quick Lanuch (dwukrotne przyciśnięcie Home włącza aparat), zwiększono wydajność przez zastosowanie lepszych podzespołów i podniesiono jakość wykonania.

Więcej o smartfonach Samsung Galaxy A (2016) dowiecie się w osobnym artykule.

źródło: Samsung